Vavřinec Hradilek na Náplavce otevřel nové sportoviště na vodě Kayak BeachBar. Unikátní ponton nabízí zábavu, plážové sporty i paddleboardy

Po vzoru řady evropských metropolí se jen před pár dny v Praze otevřelo historicky první sportoviště na vodě – Kayak BeachBar, nad kterou převzal záštitu pan náměstek primátorky Hl. m. Prahy Petr Dolínek. Na multifunkčním pontonu s kapacitou až pro 140 lidí, za jehož vznikem stojí i mistr světa a olympijský medailista Vavřinec Hradilek, je pro návštěvníky připraven písečný kurt na beach volejbal, jógu nebo pétanque. Součástí zařízení je i půjčovna paddlebordů a sea kajaků včetně projížďky s výkladem. Díky širokému sportovnímu vyžití se Kayak BeachBar stal součástí projektu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

beachbar

„Nápad na vznik sportoviště Kayak BeachBar na vodě vznikl asi před rokem na akci Prague Riverside Cross, kdy jsme zde uspořádali zábavnou sportovní exhibice s kajakáři z celého světa. Došlo nám, že podobné zařízení v centru Prahy a konkrétně na vodě úplně chybí. Inspiraci jsme hledali v několika evropských městech, například v Kodani, Krakově nebo Berlíně. Někde měli na vodě hřiště na plážový volejbal, jinde zase bar s vyhlídkou na město. Všechno dohromady jsme však nikde neviděli. A právě takový koncept, kde se spojí barová část s občerstvením a sportovní plocha, máme nyní jen v Praze,“ vysvětluje Martin Kráčalík z agentury Seven Days Agency.

Plovoucí ponton o rozměrech 40x10 metrů stojí na pražské Náplavce u zastávky Výtoň. Tvoří ho dva kontejnery, díky kterým vznikly dvě oddělitelné stěžejní zóny. Písečná část slouží zejména sportovním aktivitám, jako je plážový volejbal, tenis, mini fotbal pétanque a další. Vybavení na jednotlivé sporty je k zapůjčení přímo na místě. Ale k dispozici zde jsou i více relaxační aktivity, jako je třeba jóga, za kterou už není nutné mířit do zavřených tělocvičen. Hodiny jógy zde budou na programu od 12. července zcela ZDARMA. Celá tato sportovní část pontonu je navíc oddělitelná a může samostatně vyplout na Vltavu.

beach

Druhou stabilní částí je Simply Cola Redbull bar s terasou pro přibližně 40 lidí. Jde přitom o první Redbull bar v celé Evropě. Odtud je možné sledovat krásné výhledy na celou Prahu. V nabídce jsou speciální koktejly, pivo nebo domácí limonády a k tomu ještě jednoduchá chutná jídla. Jídelníček se přitom bude obměňovat každý týden.

Nové sportoviště na vodě si již přišla prohlédnout i řada známých osobností ze světa sportu. Kromě Vavřince Hradilka se v úterý 28. června na palubě i na volejbalovém kurtu objevila například snowboardistka Eva Samková, moderní pětibojař David Svoboda, běžec na lyžích Dušan Kožíšek, badmintonista Petr Koukal nebo kajakář Vít Přindiš. Program zpestřila i exhibice nejlepších plážových volejbalistů a volejbalistech včetně Kristýny Kolocové s Michaelou Kvapilovou.

kayak

Na paddleboardech až k Pražskému hradu

Kayak BeachBar je zároveň jediné místo, kde je možné si zapůjčit pohromadě oblíbené paddleboardy a sea kajaky. Pro začátečníky a děti poslouží stabilnější plastové sit-on-top kajaky. Domluvit se dají i skupinové projížďky s průvodcem včetně výkladu o Praze a netradičním pohledem na historické centrum například z Čertovky. Ponton navíc disponuje i odnímatelným zábradlím, takže se do jeho prostor mohou dostat i lidé, kteří rovnou přijedou po vodě na lodičkách nebo šlapadlech. Rezervace na zapůjčení paddleboardů či kayaků je možná na webových stránkách www.kayakbeachbar.cz.

Z nápadu prvního českého multifunkčního sportoviště na vodě je nadšený i jeho hvězdný spolutvůrce, mistr světa a stříbrný olympijský medailista z kajaku Vavřinec Hradilek. Jsem přesvědčený, že náš Kayak BeachBar se příjemně začlení do života na Náplavce. Bylo pro mne úplně nové zapojit se do přípravy takového projektu, ale věřím, že bude mít úspěch. Moc bych si přál, aby se lidem u nás dobře sedávalo, sportovalo, aby čas od času mohli zajít třeba na promítání, za muzikou nebo jen za dobrým drinkem. Podle mne je to opravdu unikátní místo. Půjčit si paddleboard nebo kajak na Náplavce, to tu ještě nebylo. A beachvolejbalové hřiště na vodě? To je přece neskutečný úlet!“ neskrývá nadšení Vavřinec Hradilek.

„Pražská Náplavka je tradiční místo, kde se setkávají přátelé, většinou za účelem posezení u nějakého dobrého nápoje. My jim k tomu teď nabídneme i sportovní vyžití. Na terase pontonu vznikne i televizní studio, kde poběží zajímavé sportovní přenosy. Samozřejmě nevynecháme ani letošní sportovní vrchol, kterým je letní olympiáda v Rio de Janeiru. Fungujeme sice jen pár dní, ale ohlasy jsou skvělé, lidé se baví, každý den máme plno. Proto věříme, že návštěvnost ještě poroste,“ doplňuje Martin Kráčalík.

Kayak BeachBar je otevřen po celý týden včetně víkendu od 12 do 24 hodin. Hlavní sezona Kayak BeachBaru je naplánovaná až do října 2016. Organizátoři však již nyní připravují program na zimní měsíce.

foto:   Seven Days Agency, s.r.o.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting