Noe Polo Masters Cup 2021 s rekordní účastí

Za poslední rok a půl jsme poztráceli spoustu jistot v životě, včetně těch sportovních.

Nejlepší sportovci světa neoslavili svůj olympijský svátek v Tokiu po čtyřech letech, v sudém přechodném roce 2020, ale až letos po pěti letech. Stejně tak si museli své čekání o rok prodloužit fotbaloví fanoušci, protože v autu loni skončil i evropský šampionát. Špičkoví cyklisté neprojeli křížem krážem Francii roku 2020 v obvyklém červenci, ale až o dva měsíce později. Netradiční outfit mělo golfové Masters 2020. Golfisté nerozehrávali své drivy, chipy a putty v dubnu mezi rozkvetlými azalkami, magnóliemi a zlatým deštěm, nádherné hřiště v Augusta National Golf Clubu je přivítalo až v listopadu podzimně zbarveným listím stromů.

Mezi moje sportovní jistoty posledních pár let patří i dva turnaje v koňském pólu v Březině u Brna. Také v tomto případě však loni zaúřadovala covidová past, uvízl v ní turnaj Masters Cup odehrávající se začátkem léta. Letos se naštěstí příznivci póla dočkali, byť v trochu pozdějším termínu. A to, jak moc turnaj v tradičním programu chyběl, se projevilo rekordní účastí 6 týmů.

Do Březiny se sjeli hráči se svými koňmi z Polska a Maďarska, dva týmy postavil domácí Noe Polo Club, z Prahy dorazily Aviator Polo Club a La Republica Polo Club.

Turnaji, který se uskutečnil ve dnech 18. – 20. června bohužel moc nepřálo počasí. Celé tři dny panovalo velmi nepříjemné horko, které si vynutilo častější výměnu koní a přestávky na občerstvení hráčů. Tím přece jen trochu utrpěly plynulost a spád hry. Přesto turnaj opět přinesl příznivcům póla velkou radost.

V souboji o první místo se podle očekávání utkali favorité – polský Silesia Polo Club a maďarský La Ballena Polo Club. Vítězství si odnesl maďarský tým, který disponoval největším počtem koní, což v horkém počasí bylo znát. Protože všechny týmy vždy hrají pod hlavičkou sponzorů turnaje, pro úplnost zmíním aspoň u vítězů, že oblékli dresy sponzora Hästens. Týmy domácího Noe Polo Clubu obsadily třetí a páté místo, na čtvrtém místě se umístil La Republica Polo Club a na šestém Aviator Polo Club.

Více fotek najdete v galerii https://www.zonerama.com/katypav/Album/7496134

Noe_polo.jpg

Foto a text: Kateřina Pavlíčková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.