NOE POLO CUP 2018                                                                             

O víkendu 22.-23. 9. 2018 se v Březině u Brna uskutečnil podzimní turnaj NOE POLO CUP 2018. Tento turnaj byl oproti dosavadním, které v Březině proběhly, jiný tím, že se jednalo o tzv. „Single Entry Open“, tedy hráči se hlásili sami a týmy byly vytvořeny na místě podle jejich handicapů, aby jejich úroveň byla co nejvíce vyvážená a zápas atraktivní. Turnaje se zúčastnili hráči z České republiky, Německa, Dánska, Polska a Anglie, rozhodčím byl Agustin Navarro z Argentiny.

Výsledky:

  1. Team BMW Renocar

Marek Sietkiewitz, Polsko

Roman Endt, Česká republika

Marketa Pevleye, Česká republika

Loren Pickart, Anglie


  1. Team J&T Banka

Marek Polan, Česká republika

Viktorie Polanová, Česká republika

Lenka Polanová / Amélie Polanová, Česká republika

Helle Ruggaard, Dánsko


  1. Team 3S

Zdeněk Šoula, Česká republika

Daniel Zachoval, Česká republika

Jitka Šváchová, Česká republika

Kristýna Sedláková, Česká republika


  1. Team Akuna

René Lelek, Česká republika

Natálie Leleková / Lukáš Prudil, Česká republika

Achim Janke, Německo

Jan Průcha, Česká republika


Turnaj se konal pod záštitou České asociace hráčů koňského póla, která vznikla v létě 2016. Aktuálně registruje kolem třiceti hráčů ve čtyřech aktivních klubech. Asociace si klade za cíl sjednocovat hráče     a organizovat hru koňského póla v Česku v souladu se světovými pravidly a na základě stanovení správných handicapů hráčů. Dále koordinuje termíny turnajů a také propaguje hru i kluby koňského póla mezi širokou veřejností, aby se zájemci dozvěděli, že i v Česku mohou s tímto sportem začít. Asociace má webové stránky www.czechpolo.cz .

V rámci sobotního společenského odpoledne byl René Lelek zvolen nejvíce gentlemansky hrajícím hráčem, nejlépe hrajícím koněm pak Mandarina z Dánska, nechybělo ani tradiční zašlapávání drnů, vyhlášení dámy s nejzajímavějším kloboukem a také nejlépe sladěného páru, pěvecké vystoupení herečky Městského divadla Brno Jany Musilové, tanec Barbory Musilové a Jakuba Lišky a živé kreslení Joe Muczky jr.

Fotografie: Kateřina Pavlíčková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.