OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

NOE POLO CUP 2018: turnaj v koňském pólu

Druhá a poslední letošní šance vidět zápas nedaleko Brna!

Na Farmě Noe v Březině u Brna se každý rok konají dva turnaje v koňském pólu. Jarní turnaj se uskutečnil letos v červnu, podzimní se chystá na sobotu 22. září. Srdečně zveme novináře, aby poznali tento krásný sport a vychutnali si jedinečnou atmosféru, která turnaj provází. Turnaj NOE POLO CUP 2018 startuje ve 13 hodin patnáctiminutovou ukázkou dětského póla, která je jeho součástí od prvního ročníku v roce 2015, po níž následuje zápas dospělých hráčů, respektive jednotlivých týmů. Tento turnaj je oproti dosavadním, které v Březině proběhly, jiný tím, že se jedná o tzv. „Single Entry Open“, tedy hráči se hlásí sami a týmy jsou vytvořeny na místě podle jejich handicapů, aby jejich úroveň byla co nejvíce vyvážená a zápas atraktivní. Očekává se účast hráčů z pěti zemí.

Jde nejen o sportovní zážitek, ale také o společenskou událost, kterou podtrhuje adekvátní oděv (Garden chic). Zápas se hraje na chuckery (čtvrt časy), kdy po druhém chuckeru dojde k tradičnímu zašlapávání drnů, tak jak to známe z amerického filmu Pretty Woman. Po posledním zápase proběhne vyhlášení nejvíce gentlemansky hrajícího hráče, nejlépe hrajícího koně, dámy s nejzajímavějším kloboukem a také nejlépe sladěného páru. K dispozici bude kočár s koňmi na vyjížďku po pozemcích farmy a pro děti i koník na projížďku za asistence trenéra.  V rámci odpoledne vystoupí  herečka Městského divadla Brno Jana Musilová, bude připraveno občerstvení od Con Gusto, ochutnávka vín Michlovský, míchaných nápojů od Alkohol.cz, dusíkové zmrzliny Kuliner a prémiové kávy, čokolády, piva a vína, k jejichž designové podobě přispěl svými návrhy umělec Joe Muczka jr. Součástí odpoledne bude také vernisáž obrazů a dalších zajímavých kousků z jeho tvorby. Joe Muszka bude live malovat pólo. 

Turnaj se koná pod záštitou České asociace hráčů koňského póla, která vznikla v létě 2016. Aktuálně registruje kolem třiceti hráčů ve čtyřech aktivních klubech. Asociace si klade za cíl sjednocovat hráče a organizovat hru koňského póla v Česku v souladu se světovými pravidly a na základě stanovení správných handicapů hráčů. Dále koordinuje termíny turnajů a také propaguje hru i kluby koňského póla mezi širokou veřejností, aby se zájemci dozvěděli, že i v Česku mohou s tímto sportem začít. Asociace má webové stránky www.czechpolo.cz.

Foto: Kateřina Pavlíčková


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.