Noční sprinty a skiatlon pokřtily osvětlený stadion v Břízkách

Skvostně obsazená dvojice závodů v běhu na lyžích, která svou účastí překonala i Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě, se o víkendu postarala o neoficiální křest nového osvětlení běžeckého stadionu v jabloneckých Břízkách.

Početné pole více než sto padesáti závodníků, úžasná atmosféra nočních sprintů na trati osvětlené stovkami svíček a loučí i atraktivní skiatlon. Takové menu nabídlo spojení dvou největších tuzemských závodů v běhu na lyžích v disciplíně zvané skiatlon, které pořádal nejstarší tuzemský lyžařský časopis SKI magazín za podpory firem Atomic a Salomon, společně s oddílem běžeckého lyžování VŠTJ Ekonom Praha – Žižkovský tygři.

skiatlon

Stadion v jabloneckých Břízkách nebyl pro víkendové závody vybrán náhodou. Areál nad Jabloncem nad Nisou prošel přes letošní léto další etapou svého rozvoje, v jehož rámci došlo k osvětlení téměř čtyři kilometry dlouhého běžeckého okruhu. Každý den až do 22:00 si tu díky němu mohou příznivci běhu na lyžích užít perfektně připravenou trať pro klasiku i bruslení, a to v úplně jiné atmosféře, než jakou lze na lyžích zažít přes den.

“Právě moderní osvětlení bylo hlavním důvodem, proč jsme se pro letošní rok rozhodli k přesunu našich závodů z Bedřichova právě do Břízek,” vysvětluje změnu tradičního místa konání SKI magazín Sprintů zástupce šéfredaktora a spolupořadatel skiatlonu Jan Klouček. “Navíc již podruhé jsme úvodní závody našeho seriálu netradičních závodů v běhu na lyžích uspořádali s vysokoškolským oddílem běžeckého lyžování Žižkovský tygři, což se podepsalo jak na vyšším počtu startujících, tak na celkové kvalitě závodů. Během víkendu se v Břízkách představilo dokonce více závodníků než na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě, která byla součástí Slavic Cupu, čehož si opravdu velmi vážíme,” doplňuje Klouček.

Pšenička a Bořutová nakročili k celkovému triumfu

Závodní program odstartoval v sobotu po poledni úvodními závody dětí a juniorů. Hlavní sobotní program zahájila v 17:00 kvalifikace Nočních Sprintů, z níž do hlavního závodu postoupilo 40 nejlepších mužů a žen. Následovaly atraktivní čtvrtfinálové, semifinálové i finálové rozjížďky, v nichž vždy šest lyžařů bojovalo o trojici postupových míst. A zatímco ženskou kategorii ovládla zcela suverénně bývalá reprezentantka, dnes členka Salomon SkiGo Teamu Zuzana Kocumová, napínavé souboje v mužském finále vyvrcholily až pádem dvou velkých favoritů Martina Mikuše a Tomáše Kuthana. Už bez jejich konkurence si vítězství s rezervou pohlídal Jakub Pšenička před Petrem Plecháčem a Arnoštem Hlaváčkem ze Salomon SkiGo Teamu.

skiatlon

Svoji dominanci v celém závodním víkendu potvrdil závodník ČSK SKI Jilemnice i v nedělním skiatlonu, který ovládl stylem start-cíl, a rázně tak nakročil k celkovému triumfu v seriálu SKI magazínu, vrcholícím atraktivním běžeckým crossem 7. března v Bedřichově.

Výsledky:

SKI magazín Noční Sprint 2015

Muži (1,2 km): 1. Jakub Pšenička, 2. Petr Plecháč, 3. Arnošt Hlaváček

Ženy (1,2 km): 1. Zuzana Kocumová, 2. Kamila Knopová, 3. Anna Čechová

Tygří Skiatlon 2015

Muži (2 x 7,5 km): 1. Jakub Pšenička 00:46:31, 2. Ondřej Marek 00:47:08, 3. Martin Mikuš 00:47:57

Ženy (2 x 5 km): 1. Kamila Bořutová 00:35:32, 2. Eva Böhmová 00:36:55, 3. Kamila Knopová 00:38:09

Průběžné pořadí SKI magazín TOUR (po 2 ze 3 závodů)

Muži: 1. Pšenička Jakub (ČKS SKI Jilemnice), 2. Martin Mikuš (Atomic SkiGo Team), 3. Ondřej Matoušek (SKP Ústí nad Labem)

Ženy: 1. Kamila Bořutová (Salomon SkiGo Team), 2. Kamila Knopová (SKI Klub Jablonec nad Nisou), 3. Eva Böhmová (VSK Elektro ČVUT Praha)


Více o závodech SKI magazín TOUR: http://tour.skimagazin.cz/   

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.