NICO ROSBERG ZÍSKAL PREMIÉROVÉ VÍTĚZSTVÍ LETOŠNÍ SEZÓNY

ROZDÍLNÉ STRATEGIE DVOU A TŘÍ ZASTÁVEK V BOXECH NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ - TEPLÁ TRAŤ NABÍDLA PERFEKTNÍ PODMÍNKY PRO ZÁVODĚNÍ NA TVRDÝCH PNEUMATIKÁCH P ZERO ORANGE A STŘEDNĚ TVRDÝCH P ZERO WHITE 

Několik různých strategií se dvěma a třemi zastávkami v boxech charakterizovalo souboj o stupně vítězů Velké ceny Španělska sponzorované Pirelli: závod úzce spojený s tím, že strategie hraje důležitou roli.

F1

Zatímco Nico Rosberg letos poprvé vedl od startu do cíle a v boxech stavěl dvakrát, jeho týmový kolega z Mercedesu Lewis Hamilton svedl přímý souboj se Sebastianem Vettelem s opačnou strategií. Hamilton poté, co na startu ztratil několik míst, zvolil strategii tří zastávek v boxech. Vettel se přidržel strategie dvou pit stopů, což znamenalo, že v závěru závodu musel za svými zády udržet Hamiltona s rychlejším vozem, znovu bylo zaděláno na dramatické finále.

Nico Rosberg jel se strategií středně tvrdé – středně tvrdé – tvrdé, o které jsme před startem závodu mluvili jako o nejpravděpodobnějším scénáři. Všichni jezdci se rozhodli startovat na středně tvrdých pneumatikách, které v pátečním volném tréninku byly až o 1,5 sekundy na kolo rychlejší než pneumatiky z tvrdé směsi.

Nicméně Lewis Hamilton se přiklonil k variantě se třemi zastávkami v boxech – první dva stinty jel na středně tvrdých pneumatikách a následně předposlední stint na tvrdých, což mu dalo možnost v případě potřeby už do konce závodu nemuset stavět v boxech. Felipe Massa s Williamsem byl jediným jezdcem, který jel se stejnou strategií jako Lewis Hamilton a po startu z devátého místa skončil v závodě šestý.

infografika

 

Kimi Räikkönen po nepovedené kvalifikaci vsadil na alternativní strategii se dvěma pit stopy. Použil pneumatiky z tvrdé směsi v prostředním stintu, aby v závěru závodu, kdy bojoval se svým krajanem Valtterim Bottasem s Willimasem, mohl těžit z rychlosti středně tvrdých pneumatik.

Týmy nyní zůstávají v Barceloně na první testování v průběhu sezóny, které proběhne v úterý a ve středu a během něhož se představí řada rezervních jezdců týmů, stejně jako regulérní piloti.

info

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.