NICO ROSBERG S MERCEDESEM ZVÍTĚZIL POTŘETÍ ZA SEBOU PO STARTU Z POLE POSITION

VĚTŠINA JEZDCŮ JELA V ABU DHABI NA DVA PIT STOPY, MĚKKÉ A SUPERMĚKKÉ PNEUMATIKY POUŽÍVALI PODLE RŮZNÝCH STRATEGIÍ ALTERTIVNÍ STRATEGIE POSUNULA SEBASTIANA VETTELA S FERRARI Z 15. MÍSTA NA STARTOVNÍM ROŠTU NA 4. MÍSTO V CÍLI

Pilot Mercedesu Nico Rosberg získal třetí vítězství v řadě za sebou poté, co po startu z pole position dominoval Velké ceně Abu Dhabi. Stejně jako většina jezdců jel se strategií dvou zastávek v boxech a pneumatiky použil podle klíče superměkké-měkké-měkké. Rosberg absolvoval pit stopy dříve než týmový kolega Lewis Hamilton (stejná
strategie, ale velice dlouhý prostřední stint) a efektivně kontroloval vedení v závodě.

infografika

Nicméně oba Mercedesy ohrožovalo Ferrari. Kimi Räikkönen po startu ze třetího místa skončil třetí a Sebastianu Vettelovi alternativní strategie dovolila dojet na čtvrtém místě, když startoval z 15. místa na roštu. Vettel odjel dva první stinty na měkkých pneumatikách a získal několik pozic ve chvíli, kdy ostatní piloti jedoucí na supeměkkých pneumatikách přezouvali v boxech, aby nakonec i on si odbyl povinnost přezout na superměkké pneumatiky 16 kol před cílem, při nižší teplotě trati a s mnohem lehčím vozem. Romain Grosjean s Lotusem rovněž startoval na měkkých pneumatikách a skončil na bodované pozici.

Abu Dhabi Infografika

Všichni jezdci v Top 10 jeli se strategií dvou zastávek v boxech. Opotřebení a degradace pneumatik byla v předpokládaných mezích, v jednu chvíli se dokonce Lewis Hamilton – v souboji o vítězství pronásledující svého týmového kolegu – ptal přes vysílačku svého týmu jestli je vůbec nutné zajíždět podruhé do boxů. Nakonec si přece jen druhý pit stop odbyl, když na měkkých pneumatikách odjel 30 kol dlouhý stint.

Double Mercedesu znamená překonání dalšího rekordu ultraúspěšného německého týmu: stal se týmem, který v jedné sezóně posbíral nejvíce bodů.