BRZKÝ VÝJEZD SAFETY CARU OVLIVNIL ZÁVOD, POTVRDIL STRATEGII S JEDNOU ZASTÁVKOU V BOXECH

JEZDCI SE SNAŽILI VYPOŘÁDAT S PENALIZACEMI NA STARTOVNÍM ROŠTU A NA MĚKKÝCH I SUPERMĚKKÝCH NEUMATIKÁCH ODJELI DLOUHÉ STINTY

POSLEDNÍ TEST V PRŮBĚHU SEZÓNY SE ODEHRAJE PO VELKÉ CENĚ RAKOUSKA V ÚTERÝ A VE STŘEDU

Nico Rosberg ve Velké Ceně Rakouska s přehledem zvítězil před týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem.

Nadvláda Mercedesu v letošním seriálu závodů Formule 1 je zcela jednoznačná. V osmém závodě sezony VC Rakouska, zaznamenal pátý týmový double. Rosberg ani Hamilton ještě letos nechyběli na stupních vítězů.

Nico Rosberg

Výjezd safety caru v úvodu Velké ceny Rakouska znamenal, že strategie s jednou zastávkou v boxech byla primární volbou drtivé většiny jezdců. Safety car vyjel po úvodním kole závodu a vozy tak za ním jely pomalu čtyři kola ve chvíli, kdy byly plné paliva.

Navzdory několika dopoledním kapkám deště, byl závod odjet na suché trati za nízkých teplot vzduchu od 16 do 18 °C a teplota trati se pohybovala mezi 24 a 27 °C.

Všichni jezdci s výjimkou Pastora Maldonada, Sergia Pereze, Kimiho Räikkönena a Daniela Ricciarda startovali na superměkkých pneumatikách P Zero Red, které byly v paték a sobotu zhruba o 0,7 sekundy rychlejší než měkké pneumatiky P Zero Yellow. Protože řada jezdců byla na startu posunuta dozadu kvůli penalizacím a dalším důvodům, sáhly některé týmy ve snaze polepšit si v cíli závodu po alternativních strategiích s dlouhými stinty.

Daniel Ricciardo s Red Bullem odjel na jedné sadě měkkých pneumatik 50 kol a po startu z 18. místa dokončil závod na bodované pozici. Jenson Button s McLarenem, který startoval z posledního místa, rovněž vsadil na alternativní strategii, když ve třetím kole závodu přezul ze superměkkých na měkké pneumatiky, ale odstoupil ze závodu dřív, než tím mohl získat výhodu.