Nešťastný předposlední závod F2 pro Charouz Racing Systém a finále v Abu Dhabi

Předposlední víkend sezóny 2021 FIA Formule 2 na novém okruhu v Jeddah v Saúdské Arábii byl pro Charouz Racing System velmi těžký. Na jedné straně získal Enzo Fittipaldi první body, na druhou stranu obtížná kvalifikace neumožnila jemu a týmovému kolegovi Guillermovi Samaiovi plně využít velmi dobrého tempa, kterého byli schopni, a co hůř, bez viny se zapletli do některých nehod. Samaia se zapletl do tří nešťastných nehod, při kterých se naštěstí nezranil, ale donutily ho odstoupit ve všech třech závodech.

Fittipaldi se na startu 3. závodu stal obětí velkého problému na roštu když narazil do zadní části jiného vozu, který zůstal stát uprostřed trati. Oba řidiče, při vědomí, okamžitě záchranná a lékařská služba převezla do nemocnice. Enzo má zlomenou patu a několik drobných řezných ran a modřin. Skutečná škoda, protože do té doby si vedl skvěle a získal body v šampionátu.

Antonín Charouz, majitel týmu

„V první řadě jsem rád , že oba jezdci jsou relativně v pořádku a neutrpěli žádné vážné následky po různých nehodách , do kterých se během tohoto náročného víkendu dostali . Zejména Enzo, jehož nehoda byla obzvlášť těžká a kterému celý tým přeje brzké uzdravení. Po sportovní stránce máme ještě příští víkend, abychom se pokusili narovnat poslední část sezóny, než se zaměříme na rok 2022 .

Guilherme Samaia

„V první řadě je důležité, že Enzo je po nehodě v pořádku, doufám, že se rychle zotaví, byla to masivní a děsivá havárie. Cítím se kvůli týmu tak špatně, měli jsme těžký víkend, kdy na jedné straně havaroval Enzo a na druhé jsem já byl zapojen do tří nehod . Jsem zklamaný, že jsem neměl šanci závodit, protože auto se cítilo opravdu dobře, tři starty byly neuvěřitelné a byl jsem si jistý, že můžeme bojovat o body. Jsem rád, že Enzo měl alespoň dobrou sobotu .“

Enzo Fittipaldi

„ Jsem velmi vděčný, že jsem si zlomil pouze patu a dostal rány a modřiny, protože to mohlo být mnohem horší. Měl jsem anděla, který na mě hlídal, to je jisté, a jsem velmi rád, že je Theo v pořádku. Chci vám všem poděkovat za zprávy, lásku a podporu, stejně jako FIA a lékařskému personálu za to, že se o mě skvěle starali. Brzy se vrátím na trať a rychleji než kdy jindy “ .

Charouz Racing System míří do Abu Dhabi na poslední kolo FIA Formule 2 v roce 2021 s novým jezdcem Richardem Verschoorem

 Pro závěrečnou kapitolu letošního šampionátu FIA Formule 2 v Abú Dhabi uvítá Charouz Racing Systém ve své sestavě jezdce Richarda Verschoora. Nizozemský jezdec je náhradníkem za Enza Fittipaldiho, který nemůže závodit poté, co se zranil na startu posledního závodu v Jeddah.

Richard Verschoor již nasbíral spoustu zkušeností v šampionátu FIA Formule 2, kde letos závodil až do víkendu v Soči. Nizozemský talent vyhrál Sprint Race 2 v Silverstone a přestože vynechal poslední podnik v Saúdské Arábii, je stále desátý v celkovém pořadí s 55 body. Nyní má šanci svůj účet vylepšit.

Guilherme Samaia

"Docela se mi ulevilo, že rozsah Enzova zranění není tak velký, jak jsme se zpočátku obávali. Všichni členové týmu budou mít v Abú Zabí o důvod navíc odvést dobrou práci, protože mu chceme věnovat skvělý výsledek." Jsem zvědavý, jak na autě objevím změny provedené na trati v Abu Dhabi, protože práce, které provedli, mají usnadnit předjíždění s méně a rychlejšími zatáčkami. To také ovlivní nastavení vozu ve srovnání s minulost, což nám dává ještě zajímavější výzvu, se kterou se musíme vypořádat . "

Richard Verschoor

„Nejprve bych rád popřál Enzovi brzké uzdravení. Jsem šťastný, že jsem zpátky v závodě a jsem nadšený, že tu mohu být s týmem Charouz Racing System , doufejme, že společně zakončíme letošní sezónu na vysoké úrovni.“

TZ: Charouz Racing System

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting