Není příliš slavnějších tratí než Spa-Francorchamps.

Divoké podmínky které o víkendu panovaly ve Spa-Francorchamps nejlépe popsal Adam Lacko: „Ta trať je hodně dlouhá a má velké převýšení. Když tady na startu svítí slunce, tak na druhé straně může klidně pršet. Nikdy nevíte, jaké vás za zatáčkou čeká počasí.“ V pátek v Ardenách dokonce sněžilo.

Šachovnicovou vlajku zde první viděl CP Racing Mercedes-AMG GT3 EVO (#85, Charles Putman / Charles Espenlaub / Joe Foster / Shane Lewis), již trojnásobný absolutní vítěz 24H SÉRIE. CP Racing dokončil 224 kol na své cestě k vítězství, což je zvláště působivé, protože startoval z 23. místa na roštu. Od Hankook 24H SILVERSTONE v roce 2016 žádný tým nezískal celkové vítězství ze vzdálenější pozice na startovním roštu.

Druhý vůz v celkovém pořadí dokončil závod tým Haas RT Audi R8 LMS GT3 EVO II (#1, Gregory Servais / Xavier Knauf / Tim Müller). Na třetím místě dojel vůz Car Collection Motorsport Porsche 992 GT3 R (#80, Antares Au / Jonathan Hui / Kevin Tse). Německý tým, který v sobotu odstartoval do závodu z pole position, se v noci propadl na 10. místo – téměř o dvě kola níže. Ohromující tempo a pečlivá práce v boxech v neděli odpoledne však znamenaly, že Car Collection skončil méně než 30 sekund za Haas RT.

Tým Buggyra ZM Racing Mercedes-AMG GT4 (#416, Aliyyah Koloc / David Vršecký / Adam Lacko) vybojoval své druhé vítězství ve třídě na Hankook 12H SPA-FRANCORCHAMPS a posílil svou pozici v čele průběžného hodnocení týmů GT4. Přestože jeho největší soupeř – Lionspeed GP (#424, José Garcia / Daniel Miller / Patrick Kolb / Dennis Bohn) – vedl GT4 na začátku závodu, Porsche 718 Cayman GT4 RS Clubsport se nakonec závod dokončili se ztrátou jednoho kola na vůz týmu Buggyra. Získali tak své druhé pódium GT4 sezóny, těsně před BMW M4 GT4 sériového debutanta Hamofa Motorsport (#419, Rob Verhoeven / Kris Verhoeven / Mark Verhoeven).

Zdroj dynamické sekce: » 24H - Spa-Francorchamps (Fotogalerie)

BUGGYRA SI VEZE Z APRÍLOVÉHO SPA CENNÉ VÍTĚZSTVÍ

Na nevyzpytatelné belgické trati vybojovalo trio Aliyyah Koloc, Adam Lacko a David Vršecký v Mercedesu-AMG GT4 týmu Buggyra ZM Racing vítězství ve své třídě v rámci dvanáctihodinovky seriálu 24H Series. V šampionátu po druhém triumfu posádka Buggyry průběžně vede.

Díky prozíravému přezutí na mokré gumy, kdy hned nato začaly padat kroupy se sněhem, se Mercedes-AMG GT4 posunul do čela třídy GT4 a první místo si Buggyra udržela až do cíle.

Seriál 24H Series pokračuje čtyřiadvacetihodinovkou v portugalském Portimau, která je na programu 11. a 12. května.

Text a foto: Buggyra.com a Creventic.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.