Německý tým byl nad naše síly

Pondělí přineslo první zápasy rozřazovací fáze mistrovství mezi vítězi základních skupin. Náš tým se potkal s Německem, soupeřem, kterého jsme od roku 1997 neporazili. Přes počáteční dvojnásobné zaváhání skončila díky brankám Došlého a Noska první perioda smírně stavem 2:2. Dál jsme bohužel tahali za kratší konec, našemu útoku se přestalo dařit pronikat soupeřovou obranou a ve druhé, a na začátku třetí periody Němci vsítili tři branky. Následně sice Skála zkorigoval stav na 3:5, pak ale stříleli opět Němci. V posledních sekundách třetí periody ještě Nosek vykřesal jiskřičku naděje gólem po dálkovém pasu, před poslední dvacetiminutovkou jsme tak prohrávali o čtyři branky 4:8. Poslední perioda bohužel nebyla na branky příliš úrodná, oba týmy vstřelily právě jednu. Na konci zápasu byl na výsledkové tabuli stav 5:9.

lax

Němci celý zápas působili jako dobře zorganizovaný tým, a našim hráčům se nedařilo najít recept na překonávání jejich systematicky hrající obrany. Na druhou stranu se dá považovat za úspěch naší bráníci jednotky, že počet obdržených branek nedosáhl dvouciferných hodnot.

Našim dalším soupeřem bude zítra Irsko, které dnes prohrálo s Izraelem vysoko 9:18.

Německo - Česká Republika 9:5 (2:2, 0:2, 2:4, 1:1)

V Modré elitní skupině dnes Kanada porazila Japonsko 20:3, USA smetly Anglii 20:1 a v jediném vyrovnaném zápase zvítězili Irokézové nad Austrálií.

Další výsledky najdete na stránkách MS http://www.worldlacrosse2014.com

Text a foto: Petr Tahal

lax

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.