Pátý podnik německého šampionátu ADAC GT Masters se odjel o uplynulém víkendu na rakouském okruhu Red Bull Ring v okolí Spielbergu. Posádka ve složení Erik Janiš - Jan Šťovíček vybojovala ve druhém závodě patnácté místo a čtvrté mezi amatérskými jezdci.


Jan Šťovíček odstartoval do prvního závodu z šestatřicátého místa, které si vyjel v první kvalifikaci. Druhou polovinu závodu jel Erik Janiš, který dokázal stáhnout ztrátu na jezdce před sebou, ale vybojovat se mu podařilo jen šestadvacáté místo.

Do druhého závodu startoval jako první olomoucký rodák. Z osmnácté pozice na startu se dokázal v prvním kole dostat přes dva soupeře a následně bravurním předjížděním manévrem předjel čtyři jezdce. Po penalizacích některých soupeřů a několika vydařených útocích se dostal Erik Janiš na třetí místo absolutně. Jan Šťovíček dokázal Mercedes-Benz SLS AMG GT3 českého týmu HEICO-GRAVITY CHAROUZ přivézt do cíle na patnáctém místě, což je dosavadní nejlepší výsledek.

Šestý podnik šampionátu ADAC GT Masters se jede ve dnech 24. až 26 srpna na německém okruhu Lausitzring.

Erik Janiš: „Už od pátku to byl dobrý víkend, když se nám podařilo správné nastavení našeho Mercedesu. V kvalifikaci začala zrychlovat konkurence. Byli jsme ale třetím nejrychlejším Mercedesem, což je velmi pozitivní. V prvním závodě to nebylo špatné. Ve druhém jsem ale po vydařeném úvodu předával vůz na třetím místě, což bylo fantastické. Moc děkuji celému týmu za pokrok, jaký jsme udělali. Honza jel tento víkend také velice pěkně. Pro mě to byla velká satisfakce.“

Jan Šťovíček: „Na Red bull Ringu se nám konečně dařilo a umístili jsme se tam, kam patříme. Ukázalo se, jak důležité je testovat na okruhu, kde se jede závod. Patnácté místo je super a osobně mě těší čtvrtá pozice mezi amatéry. Podium uniklo o kousek a příště o něj budeme usilovat. Dokázal jsem jet s profesionály o mnoho rychlejšími než já, se kterými je opravdu těžké se měřit.“

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.