Nejlepší světoví tanečníci a tanečnice zamíří na říjnový Brno Open 2023 – poprvé s mistrovstvími světa a Evropy

Kompletní světová taneční špička ve standardních i latinsko-amerických tancích se od 7. do 9. října sejde v brněnské Městské sportovní hale Vodova na Brno Open 2023. Vyvrcholením všech soutěží bude Mistrovství světa U21 v latinsko-amerických tancích a Mistrovství Evropy ve standardních tancích profesionálů, které se na území České republiky odehrají poprvé! Programu se zúčastní i známé osobnosti ze soutěže StarDance – Šárka Kašpárková, Jan Onder nebo Roman Vojtek.

Letošního 21. ročníku Brno Open se podle předpokladů organizátorů zúčastní rekordních 800 tanečních párů ze všech koutů světa. Českou republiku budou reprezentovat mistři ČR U21 Jonáš Tománek s Šárkou Kosmákovou na Mistrovství světa U21 v latině a mistři světa David Odstrčil s Tarou Bohak na Mistrovství Evropy profesionálů ve standardu. Oba páry mají ambice postoupit až do finále těchto mistrovství, což se žádnému českému páru zatím nepodařilo.

Tanec je pro mě jako lego stavebnice. Stavím ji už 11 let. Mistrovství světa bude zrcadlením toho, co jsem doteď postavil,” říká Jonáš Tománek a jeho taneční partnerka Šárka Kosmáková dodává: „Na mistrovství světa se moc těším. Chtěla bych hlavně podat co nejlepší výkon a užít si soutěž. Doufám, že se nám povede předvést nejlepší výkon.

Na Brno Open 2023 diváky zvou také mistři světa v tanečním sportu David Odstrčil a Tara Bohak: „Mistrovství Evropy ve standardu profesionálů v rámci Brno Open je vrcholem naší letošní sezony a bude to mimo jiné jediná příležitost vidět nás s Tarou Bohak tančit v Česku. Budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit,” vzkazuje David Odstrčil.  „Máme radost, že bude Brno hostit další titulární soutěž, které se účastníme. Brno Open je naše srdcová záležitost a moc si užíváme soutěž v domácím prostředí s neskutečným publikem,” konstatuje Tara Bohak.

Sobotním galavečerem provedou Jan Onder s Kamilou Tománkovou. V programu vystoupí hvězdy oblíbené TV show StarDance, například Šárka Kašpárková nebo Roman Vojtek. Zajímavým zpestřením bude 8. ročník Poháru partnerských měst, ve kterém se utkají týmy partnerských měst jihomoravské metropole – tedy týmy Bratislavy, Lipska, Stuttgartu, Kaunasu a samozřejmě domácího Brna. Pro mladší i starší věkové kategorie jsou připraveny doprovodné mezinárodní rankingové soutěže.

Letošní ročník přivítá mistrovství světa a Evropy v tanečním sportu. Je to vrchol naší dvacetileté práce a už se nemůžeme dočkat, až páry z více jak 40 zemí ukážou našemu skvělému publiku své výkony, zve Jan Tománek, organizátor soutěže, známý tanečník, trenér a porotce StarDance.

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting