NEJLEPŠÍ JEZDCI SVĚTA, ZÁVODY V TUNELU, RYCHLOST 60KM/HOD na SKATEWORLD14

 

Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu: 8 – 10. 8. 2014 v Poličce

 

Česká republika má tu čest hostit Mistrovství světa v jedné z nejvíce adrenalinových disciplín moderního (je to původní disciplína skateboardingu jako takového) sportu, slalomu na skateboardu. Nejprestižnějšího závodu roku se zúčastní na 130 jezdců z celého světa. Akce se koná pod záštitou ISSA (International Slalom Skate Associacion).

Slalom je notoricky známou disciplínou v mnoha odvětvích, nejinak je tomu u skateboardingu. První zmínky o této variantě oblíbeného sportu jsou již zkraje 60. let v USA a jeho popularita stále roste. Jezdci, kteří se snaží dojet co nejrychleji do cíle, aniž by ideálně srazili byť jediný kužel, dosahují až 60 km/hod.

WORLD Skate´n´roll Polička 2014 trailer from 3heads on Vimeo.

Celá akce bude mít 3-denní charakter, přičemž první dva dny budou probíhat v tunelu Hřebeč u Moravské Třebové, zatímco poslední den se pojede závod přímo v centru tohoto města na Nábřeží Svodoby. Závodit se bude v různorodých disciplínách, ať už na čas nebo soubojem mezi dvěma jezdci najednou, což skýtá velký sportovní zážitek. Závodu se zúčastní absolutní světová elita a můžeme být rádi, že i my zde máme zastoupení.

Závodu se totiž zúčastní Petr Matouš, juniorský mistr světa z USA, který je nejenom díky své aktuální formě, ale také vlivem domácího prostředí, jedním z hlavních favoritů závodu. Polička, jakožto mekka tohoto sportu u nás, již vychovala řadu zajímavých a úspěšných jezdců, kteří dnes předávají zkušenosti mladším kolegům. Petr Matouš k aktuální situaci u nás dodává:

V současné době aktivně trénuje okolo pětadvaceti poličských „skejťáků“ napříč všemi věkovými kategoriemi. Dnes je v Poličce největší žákovská a juniorská základna celého českého slalomu na skateboardu a stále se rozrůstá. Pro tuto omladinu je důležitá podpora zkušených trenérů, kteří jim předávají své dlouholeté zkušenosti a díky jim jsme dne v Poličce tak úspěšní a saháme na první místa nejen v České republice, ale i v Evropě a celém světě.“

Samotné závody začínají dne 8. 8. v devět hodin ráno závodem kategorie dětí a vrcholí 10. 8. finálem nejlepším závodníků na Nábřeží Svobody v centru Poličky.

Více na: http://www.skateworld14.cz

Součástí sportovního programu budou i vystoupení žánrových hudebních skupin jako Prague Conspiracy, Band-a-SKA či The Hope.

Skate´n´roll Polička 2013 from 3heads on Vimeo.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.