Nejlepší školou v ČR je pražské Taekwon-Do ITF Ge-baek Hosin Sool

"O víkendu, 15. - 16. listopadu se v Brně konalo mistrovství České republiky v Taekwon-Do ITF. Šampionátu s mimořádnou účastí se zúčastnilo přes 400 závodníků reprezentujících 25 škol Českého svazu Taekwon-Do ITF, a to v kategoriích žáci, junioři, senioři i veteráni. Za dva soutěžní dny se rozdalo 235 sad medailí a 12 pohárů pro nejúspěšnější jednotlivce.

Nejlepší školou se nakonec stalo pražské Taekwon-Do ITF Ge-baek Hosin Sool. Se 106 závodníky tento oddíl získal 29 zlatých, 25 stříbrných a 57 bronzových medailí. Na skvělém druhém místě se umístil Taekwon-Do Club Brno ITF. Brněnský klub s 55 závodníky získal 19 zlatých, 18 stříbrných a 23 bronzových medailí. Na třetím místě pak skončila další pražská škola Taekwon-Do Sonkal ITF s 19 zlatými, 15 stříbrnými a 12 bronzovými medailemi.

Nejúspěšnější ve svých kategoriích se stali reprezentant Jan Chaloupka - Senior A (2 zlaté), Aneta Poklopová - Seniorka B (2 zlaté), Jan Kovář - Junior A (2 zlaté a 1 stříbrná), Ondřej Postl - Junior B (1 zlatá, 1 stříbrná), Tereza Štekerová - Juniorka A (2 zlaté, 1 stříbrná, 1 bronz), Denisa Tkáčová - Juniorka B (3 zlaté), Mertlová Vendula - Žákyně (3 zlaté), Jaroslav Mašek - Veterán (1 zlatá, 1 stříbrná) a Petra Štěpová - Veteránka (1 zlatá).

Hlavního trenéra brněnského oddílu a víceprezidenta Českého svazu Taekwon-Do ITF Libora Macháně mohl potěšit vedle 2. místa v soutěži o nejúspěšnější školu, také zisk 3 pohárů pro nejúspěšnější závodníky mistrovství, které putují do Brna. Zásluhu na tom má Linda Deutschová, která se se ziskem 3 zlatých a 1 bronzové medaile stala nejlepší Seniorkou A. Dále nejúspěšnější Žák Jakub Bruck za zisk 2 zlatých a 1 stříbrné medaile a za Seniory B Dominik Rybníček, který vybojoval 1 zlato a 2 stříbra.

Skvěle zvládnutý šampionát ocenili i diváci, kteří si do sportovní haly Campus Masarykovy Univerzity našli cestu v obou soutěžních dnech. Zaplněná hala tak vytvořila vynikající atmosféru všem účastníkům šampionátu.