Napínavé finále v Ředhošti uzavře offroadovou sezonu

Osmidílný seriál OffROAD Maraton jede do finále! Tuto sobotu 11. listopadu na svatého Martina se konají poslední závody sezony ve známém auto-moto areálu v Ředhošti. Na motorkáře a čtyřkolkáře čeká dvouhodinovka, auta změří síly ve 4hodinovém klání. Průběžné pořadí některých kategorií je pořádně napnuté a  hned  několik  závodníků  jde  do  finále  naplno!  Na  oblíbené  členité  trati  s výjezdy, sjezdy i skokánky se tak všichni máme na co těšit.

foto: Jonáš

Závěrečné klání otevřou motorkáři, kteří v 8:00 odstartují do dvouhodinovky. Absolutnímu pořadí dle počtu najetých kilometrů v celé sezoně nyní kraluje Petr Trávníček (Moto – Trávníček – Kovoděl Janča. Má sice náskok před Tomáše Coubalem (JM Motors), ale vítězství ještě slavit nemůže. O absolutní bronz se poperou další jezdci v pořadí, hlavně Karel Brabec (Motokros na Cechu) a Martin Prokeš (TJ Sokol Krásné pole). Martin je navíc prvním jezdcem na motorce ze slabší kategorie E1. Nejzajímavější souboje se očekávají také v jednotlivých kategoriích. Mistrovští veteráni svedou boj titul. I když má Miroslav Pavlík z Enduro teamu Velká 10bodový náskok, Miloslav Lelek z MSK Motorsport má stále drží šanci na vítězství. Podobně je tomu v pohárových E2, kde Martin Lochmann z týmu Can-Am touží po celkovém třetím místě a do závodu nastupuje s 10bodovou ztrátou a s heslem: „Všechno, nebo nic.“

foto: Jonáš

Průběžné pořadí čtyřkolkářů se otřáslo v druhé půli sezony a je zárukou finálového souboje o každý metr. Tito jezdci se na start postaví v 10:30. Lídr absolutního pořadí Ondřej Fišar (Quad Nová Paka) má náskok pouhého 1 kilometru před Martinem Miřejovským z Teamu Max II! Třetí Martin Kuchař (Enduro teamu Velká) ztrácí dalších 7 kilometrů a opět 1 km ho dělí od Michala Vágnera (Čtyřkolky Tišnov) a Jaroslava Vogla (Stavební Žežulka racing team). Zajímavé je, že ve zmiňované pětici jsou zastoupeny všechny kategorie mistrovské třídy. Drama bude hlavně v té nejrychlejší, co se bodů týče. Sportovní čtyřkolky po sedmi závodech sezony vyrovnaně vedou hned dva jezdci – Martin Miřejovský a Juraj Varga (Varga Motorsports team). Oba mají shodných 153 bodů na kontě. Velmi těsno je i v pohárové kategorii do 500 ccm, kde Patrik Baše (RP Interier) vede jen o bod před Richardem Ctiborem (Rokle) a o dalších 5 bodů před Romanem Břežákem (Horní Životice – Maraton team).

Spolu s motorkáři a čtyřkolkáři pojedou i starší junioři na 30 minut. Mezi 13. a 14. hodinou změří své síly děti a mladší junioři na jednodušší trati.

foto: Jonáš

Automobilové posádky ladí svoji formu do čtyřhodinovky, která odstartuje ve 14:30. Celkové pořadí aut má sice větší rozdíly než motorky a čtyřkolky, ale ani zatím první RP Interier, již jistý mistr letošní sezony v kategorii speciálů do 1000 ccm, nemá zaručeno absolutní vítězství a v Ředhošti pojede. Kilometrově na něj totiž může zaútočit Quadservis Špak – Papá buggy team. Třetí Autocentrum Luňák si zase se svým speciálem do dvou litrů bude hlídat záda před buginou Selm Morava Racingu, která zaútočí na absolutní bronz. Zároveň pojede tak, aby nepřišel o titul mistra ve své kategorii. Teoretickou šanci na něj stále ještě má KB System ofroad team 1 a bude zajímavé sledovat, jak se s touto výzvou popasuje. Zraky se budou upínat také k nejsilnější kategorii speciálů nad dva litry. Zůstane první Wings team, druhý Wogo team a třetí Offroad centrum Jase také po Ředhošti? Uvidíme. Amatérské posádky už mají jasno, letos jim vévodí nováček Taurus. Finále si ale nenechají ujít, protože poslední čtyřhodinovka je tou pomyslnou třešničkou za letošní náročnou sezonou.

Harmonogram včetně přejímek najdete na www.offroadmaraton.cz, nebo Facebook.com/Offroadmaraton.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.