Na úvod MS paralympijské cyklistiky bronz na 1 km 22letého Iva Koblasy

Pod heslem "Hrdinové na dráze" začalo dnes na velodromu v nizozemském Apeldoornu mistrovství světa zdravotně hendikepovaných cyklistů. Soutěží reprezentace 30 zemí. Medailové naděje české výpravy se začaly naplňovat už dnes. Příjemným bronzem v úvodu překvapil, předstižen pouze dvěma Asiaty, 22letý závodník brněnského Favoritu, v klubu svěřenec trenérů Miroslava Černohlávka a Lukáše Petra, Ivo Koblasa. 
 
"Mám radost, medaile hned v úvodním dnu přináší pro mě i pro další z výpravy uklidnění do dalších startů, které naši výpravu čekají do neděle," neskrýval emoce závodník, žijící v Černé Hoře.
 
"Příprava na pražském nebo vídeňském krytém velodromu byla pro mě dost komplikovaná, nejvíc tréninkových kilometrů jsem před tímto brzkým MS najezdil na silničním kole na Blanensku a hlavně v teple Podyjí, na Znojemsku, Břeclavsku nebo na rakouské straně. Za týden přes tisíc km... Musím šetřit, Mallorka by byla pro mě drahá... Mým hlavním cílem, pokud mě podpoří partneři, stále zůstává probít se a uspět na paralympiádě v Rio de Janeiro 2016." 
 
Nedávno vyhlášený nejlepší junior mezi zdravotně hendikepovanými cyklisty v ČR tréninky na kole od dětství překonával následky obrny. V loňské sezóně se stal medailistou na seniorském MS na dráze i na silnici a vítězem Světového poháru ve své kategorii. Jeho vzorem je 6násobný paralympijský vítěz, čtyřicátník Jiří Ježek. Teď s ním a s dalšími Ivo absolvuje na MS disciplínu týmový sprint.
 
Z výsledků - UCI para-cycling track world championships, mistrovství světa zdravotně hendikepovaných cyklistů na dráze, velodrom Apeldoord, Nizozemí, zahajovací den soutěž - muži 1000 m: 1. Xio Hao (CHN), 2. Liang Guihuna (CHN), 3. Ivo KOBLASA (CZE, Favorit Brno), atd.
 
Koblasu čekají na seniorském MS dráhové cyklistiky v Apeldoornu na jeho meridě ještě stíhací závod na 3 km, týmový sprint v sestavě mj. s nejzkušenějším reprezentantem Jiřím Ježkem (40) a poprvé v životě absolvuje na MS u závod ve scratchi.

Tisková zpráva: Viamedia CZ

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.