Na trať nyní nemohou, Buggyra závodí tedy virtuálně

Virtuální šampionát Buggyra Zero Mileage GT Cup zahájen

Prvním podnikem na okruhu Blackwood GP v pátek odstartoval virtuální šampionát ve hře Live for Speed, pod hlavičkou Buggyra Racing. Oba hlavní závody vyhrál Isaac Price, mistr světa v iRacing.

Již během samotného přihlašování závodníků do prvního závodu bylo jasné, že laťka bude nastavena opravdu vysoko. V polovině týdne padl světový rekord trati a soupisku začala plnit zvučná jména. Do páteční kvalifikace se tak vedle jezdců Buggyra Racing postavila špička světového simracingu.

Prý, pojeďme zezadu, ať je to vtipný... Bohužel, mi opravdu pojedeme zezadu,” hodnotil výsledek kvalifikace David Vršecký. „Na trati byl opravdu velký provoz jako v pořádném závodě. Necháte si ty před sebou odjet, začnete rychlé kolo, ale zase před sebou máte dalších 10 jezdců, co vjelo na trať. Musíte kličkovat, nakonec to zkazíte a zase od začátku,” doplnil Vršeckého, jeho nový týmový kolega v šampionátu GT3, Tomáš Enge. Na pole position kratšího ze dvou závodů se nakonec postavil Angličan Isaac Price, mistr světa v iRacing a pilot Williams F1 Esports.

Sledujte záznam závodu!

I přes horší kvalifikaci se start do pěti kolového sprintu Vršeckému vydařil a držel se v půlce startovního pole. Bohužel při jednom ze soubojů David neukočíroval záď svého vozu a propadl se tak opět na chvost startovního pole. Podobný osud potkal i Engeho, který ve snaze dohnat soupeře před sebou, byl až příliš rychlý do zatáčky a vysoký obrubník poslal jeho auto na střechu mimo trať a závod tak nedokončil. Téo Calvet a Aliyyah Koloc se už v krátkém závodě po nevydařeném startu nestihli dotáhnout na zbytek pole a skončili na 32. a 33. místě.

Hlavní závod na 78 kol poznamenala strkanice v první zatáčce. Z té nejvíce vytěžil Tomáš Enge, který se tak posunul na 25. místo. Jeho další postup bohužel poznamenal defekt a Tomáš tak musel předčasně do boxů. To znamenalo opětovný propad na konec závodního pole. Bohužel ani David Vršecký si neužil čistý závod, když se v druhé třetině při souboji srazil s dalším z jezdců, čímž oba závodníci utrpěli značné poškožení a museli se dobelhat do boxů k opravám. I přes tyto nezdary se Enge i Vršecký spolu s Aliyyah umístili na 22. 23. a 24. místě respektive.

Není to špatný, úspěch je, že jsme dojeli do cíle. Na nováčky a na to, že jsme takový závod jeli vůbec poprvé, si myslím že to není špatné,” hodnotil svůj výsledek Enge. „Samozřejmě jsme trénovali, ale tihle závodníci před námi jsou opravdoví borci. Trénují v podobných hrách denně několik hodin, já jsem odjel možná 200 kol, ale tak dalších 20 000 kol mi chybí, abych se jim mohl vyrovnat. I tak jsem si ale závod užil a smekám před výkonem ostatních,” dodal jediný Čech se zkušenostmi z F1. „Závod jsem měl hezky rozjetý, ale okolo 30 kola jsem měl kolizi. Ztratil jsem tak strašně moc času, než jsem objel celé kolo do boxů a také následnou opravou. Jinak hezký závod,” uzavřel Vršecký.

I druhý ze závodů prvního kola Buggyra Zero Mileage GT Cup vyhrál mistr světa v iRacing Isaac Price, který se už první třetině opět probojoval na první příčku z 18. místa, na kterém startoval po otočení startovního roštu a odnesl si tak z premiérového závodu maximální bodový zisk.

 O šampionátu:

Kalendář Buggyra Zero Mileage GT Cupu aktuálně počítá s celkem deseti závody, kdy poslední z nich se pojede začátkem listopadu. „Bude nám to sice termínově kolidovat s ostatními aktivitami, nicméně z pozice promotéra do toho musíme jít naplno,“ říká manažer týmu Jan Kalivoda.

Každý ze závodů je rozdělený na 20minutovou kvalifikaci, krátký sprint na 5 kol a hlavní závod na 90 minut, přičemž startovní pořadí do hlavního závodu je odvozeno od výsledků sprintu. Prvních 10-19 jezdců si v závislosti na poslední číslici z času vítěze sprintu na startu otočí svou pozici. Tzn. vítěz sprintu startuje do hlavního závodu z 10.-19. místa.

Kvalifikace jsou nehodnocené, 150 bodů čeká na vítěze sprintu a dvojnásobek pak za první místo v hlavním závodě. Do boje o titul Buggyra Zero Mileage GT Cupu se závodníkům sčítá sedm nejlepších výsledků z jednotlivých kol šampionátu.

Pro ty nejlepší čekají na konci sezóny výhry v podobě několika tisíc euro, nebo jedinečné příležitosti řídit závodní speciály Buggyra Racing. Do šampionátu se může přihlásit každý, více informací a pravidla na: https://www.buggyra301.games/

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.