Na start ČEZ City Cross Sprint se postaví i bratr slavného norského sprintera

Dolní Vítkovice nejsou jen národní kulturní památkou. V sobotu 15. února se promění v závodní trať, na které mezi sebou poměří síly sprinteři na lyžích. Uskuteční se tady již osmý ročník populárního závodu ČEZ City Cross Sprint. Ve startovní listině nebude chybět ani bratr dvojnásobného olympijského vítěze Pettera Northuga, Even Northug. V Ostravě se představí také vítěz z roku 2017 Phillip Bellingham z Austrálie nebo Ital Emanuele Becchis, který bude obhajovat loňské stříbro. Stejně jako v předešlých letech bude připravený i bohatý doprovodný program a dokud počasí dovolí i následný Týden sportování.

CCS20_.jpg

V letošním roce se bude v Dolních Vítkovicích závodit na stejné trati jako loni. „Lehce bychom chtěli prodloužit zadní rovinku a postavit klopenou zatáčku, která zabezpečí větší diváckou atraktivitu, vše však záleží na tom, co nám dovolí počasí,“ uvedl Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency, který věří, že se i přes nepříznivé počasí podaří připravit kvalitní trať. „Situace není dobrá, vysoké teploty brání k zasněžování, my se ale nevzdáváme. S přípravou sněhu nám přislíbili pomoct také okolní areály v čele s lyžařským areálem Ski Bílá a společně pracujeme na několika variantách a společně uděláme maximum pro to, aby diváci opět viděli napínavé souboje v této unikátní lokalitě,“ vzkázal Kráčalík.

Závod je otevřený pro všechny milovníky bílé stopy, a tak si v půlce února mohou v Ostravě zazávodit desítky amatérských lyžařů a diváci se mohou opět těšit na výkony závodníků z České republiky, ale také Itálie, Norska, Francie, Slovenska a Polska.

Diváci se mohou těšit na vzdušné představení kdy se k nim snesou parašutisti. Představí se Libor Jiroušek, člen Armádního sportovního oddílu Dukla parašutismu Prostějov se svým individuálním seskokem a COMPACT Skydive TEAM se svým dechberoucím vystoupením, kdy jsou parašutisti spojeni v šnůrách padáku druhého parašutistu.

Diváci se pochopitelně nebudou bavit jen u závodní tratě. Kromě závodů totiž bude tradičně připravený i bohatý doprovodný program. Atraktivní podívanou slibuje exhibice nejznámějšího českého biketrialisty pod hlavičkou RedBull Petra Krause, trojnásobného mistra světa a pověstného tím, že se vždycky snažil posouvat hranice svého sportu. V Brazílii jezdil po střechách mrakodrapů, v Turecku s divokými koňmi a v Guatemale sjížděl lávovou horu. Chybět nebude ani laserová biatlonová střelnice, kterou si návštěvníci akce v předchozích dvou letech velice oblíbili a také exhibiční závod v biatlonu, při kterém mezi sebou poměří síly známé osobnosti. Malým návštěvníkům se pak v Dolních Vítkovicích bude věnovat Cirkus trochu jinak nebo CollieryCross Fit Ostrava s různými workshopy po celý den. Jak je již zvykem, tak na ČEZ City Cross Sprintu se bude pomáhat tam, kde je potřeba, a to díky Nadaci ČEZ a ČEZ Energy Zóně, která bude skrze běžkařský trenažer měnit body na peníze a předá jej na konci dne vybranému subjektu. Akce vyvrcholí after party, a sice koncertem kapely Monkey Business v klubu Brick House.

V předešlých letech se stalo tradicí, že po skončení ČEZ City Cross Sprint je závodní trať zdarma přístupná široké veřejnosti. Nejinak tomu bude i letos, pokus příroda dovolí. V rámci Týdne sportování si zájemci mohou změřit čas v běhu soupaž na sto metrů, zapůjčit a zarezervovat si lyžařskou výbavu na webových stránkách www.citysprint.cz a chybět nebude ani biatlonová střelnice.

Vstup na akci ČEZ City Cross Sprint 2020 je zdarma.

Časový harmonogram závodů

11:00 hodin: zahajuje provoz biatlonová střelnice a sportovní workshopy

13:20 hodin: závod dětí

14:25 hodin: vyhlášení výsledků závodu dětí

15:00 hodin: parašutistická exibice

15:10 hodin: kvalifikace – dorost + muži/ženy

16:45 hodin: biatlonová exhibice

17:50 hodin: finále závodu dorostu

18:10 hodin: finále závodu mužů/žen

18:25 hodin: vyhlášení výsledků

ČEZ City Cross Sprint 2020 pořádá agentura Seven Days Agency ve spolupráci s Dolními Vítkovicemi. Záštitu nad akcí dále převzal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura a policejní prezident Jan Švejdar. Generálním partnerem závodu je Skupina ČEZ.

Více informací o akci na www.citysprint.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.