Na první zastávce bowlingové Prestige tour se předvedl mistr světa

Bowlingová série Prestige tour odstartovala na pražském Zličíně a hned první turnaj přinesl skvělou podívanou. Nedávný mistr světa v týmech do 21 let Lukáš Jelínek triumfoval s průměrem 256,33 bodu na hru a přiblížil se českému rekordu na šest her.

Šestnáctý ročník bowlingové Prestige má naplánováno celkem deset turnajů a bude se hrát se o postupy na Mistrovství republiky i finanční prémie. První turnaj odehrálo ve čtyřech rundách devadesát hráčů a hráček. Na třetím místě se s výkonem 220 kuželek umístil Jaroslav Lorenc, stříbrný medailista z Mistrovství Evropy a Světových her. Na druhé místo v poslední rundě proklouzl Marek Škrabal s průměrem přes 225, pro kterého to byl velký úspěch a nejlepší výsledek v kariéře. Zvítězil Lukáš Jelínek s vysokým průměrem 256,33 bodů na jednu hru a do vyrovnání českého rekordu na šest her mu scházelo 43 kuželek. Nejlepší ženou turnaje se stala celkově sedmá Eliška Krummerová, česká juniorská reprezentantka.

Vítěz Lukáš Jelínek byl se svojí hrou spokojen: „Hrálo se mi dobře, mazání mi dovolilo hrát moji často hranou stopu, tak jsem si byl jistý. S náhozem jsem spokojený, výsledky byly stabilní a dohozy slušné, samozřejmě je ale co zlepšovat. Můj cíl v Prestige jsem částečně splnil, vyhrát alespoň jeden turnaj. Hlavní teď pro mě bude zahrát na ostatních turnajích dobré hody a solidní průměr. Případnou další výhru či umístění do top 3 beru jako hezký bonus.“