Scherer Sport PHX zvítězil po dlouhé bitvě s týmem Herberth Motorsport a zajistil si své první vítězství v letošním 24H SERIES by Hankookem na Autodromo Nazionale Monza.

 

Scherer Sport PHX Audi R8 LMS GT3 EVO II (#1, Michael Doppelmayr / Pierre Kaffer / Elia Erhart) vedl pole po nedělním restartu, když Porsche 911 GT3 R týmu Herberth Motorsport (#91, Daniel Allemann / Ralf Bohn / Alfred Renauer / Robert Renauer) také v úvodním kole urputně stínovalo úřadujícího vítěze GT European Trophy. Pozdní zastávka v boxech pro bavorský tým den předtím znamenala, že si dvojice na základě různých strategií opakovaně vyměnila vedení během posledních 5,5 hodin závodu Hankook 12H MONZA 2023 a nakonec Scherer Sport PHX zpečetil své první vítězství od loňského závodu Hankook 12H HOCKENHEIMRING o méně než 25 sekund.

Problémy s pneumatikami v dlouhém závodě a poškození v levé zadní části Porsche v sobotu bohužel znamenaly, že hvězda formule 1 Rubens Barrichello nedokončil svůj debut v 24H SERIES s Q1 Trackracing (#950, Rubens Barrichello / Eduardo Menossi / Marcos Vinicius Neves).

Buggyra Racing (#416, Aliyyah Koloc / David Vršecký / Adam Lacko) ztratil čas již v sobotu kvůli nepříjemné výměně brzd a pak prožil těžké nedělní odpoledne, kdy Mercedes-AMG GT4 selhal alternátor. 3. místo ve třídě nicméně znamená, že tým si udržuje vedení v hodnocení týmů GT4.

Závody 24H Series powered by Hankook pokračují na okruhu Circuito do Estoril v rámci vůbec prvního závodu Hankook 12H ESTORIL ve dnech 7. až 8. července, kdy se o víkendu pojede také testovací 6H "kvalifikační" závod.

O týden později bude vytrvalostní závod série 24H poprvé na městském okruhu – Hankook 6H VILA REAL – na okruhu Circuito Internacional de Vila Real ve dnech 15. až 16. července. Další podrobnosti týkající se kalendáře 24H SERIES 2023 a pořadí šampionátu naleznete na 24hseries.com.

Creventic BV

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.