Na Maxe Karhana čeká debut ve formuli 4

Max Karhan bude dalším mladým motokárovým závodníkem, který se zúčastní šampionátu F4 CEZ. Český jezdec absolvuje svou premiéru v nadcházejícím podniku na Autodromu Most v monopostu týmu JMT Racing Engineering.

Mostecký okruh má pro Maxe Karhana speciální význam. V loňském roce zde poprvé testoval monopost F4 – tehdy ještě starší generaci, a letos v srpnu zde absolvuje ostrou závodní premiéru v sérii F4 CEZ. Dohoda s týmem JMT Racing Engineering tak bude jeho prvním krokem v přesunu z motokár na velké okruhy.

„Lepší místo pro debut jsem si ani nemohl přát,“ komentoval Karhan mostecký autodrom. „Z českých okruhu mě baví nejvíc. Velmi dobře jej znám, protože už jsem zde testoval,“ pokračoval Karhan, jenž se připravuje i na simulátoru.

Vzhledem k tomu, že půjde o jeho první závodní zkušenost s formulí 4, nestanovuje si konkrétní cíl. Důležité je, odvést co nejlepší práci. „Cílem je, abych si neměl po víkendu co vyčítat. Abych věděl, že jsem do toho dal maximum a předvedl, co ve mně je,“ poznamenal Max Karhan.

S tím souhlasí i jeho otec Lukáš Karhan, majitel závodního týmu Luka Motorsport a servisní dílny sportovních vozů. „Maxe jsme upozornili, ať neočekává, že bude okamžitě rychlý. Především půjde o získávání zkušeností nejen na trati, ale i mimo kokpit, kdy mu inženýr stáhne telemetrii a budou si vše postupně procházet,“ uvedl hrdý otec.

Lukáš Karhan má s motorsportem bohaté zkušenosti. V týmu Callaway Competition působil jako mechanik vozu Corvette v šampionátu ADAC GT Masters a je tedy jasné, že jablko se nezakutálelo příliš daleko od stromu.

„Luka Motorsport vlastně vznikl, když se Max narodil. Už jsem nechtěl trávit každé víkendy na závodech, takže jsem založil firmu s vidinou toho, že pokud bude Max někdy závodit, budeme na to určitým způsobem připraveni. Samozřejmě všechno se odvíjí od partnerů, bez nichž není další rozvoj Maxovy kariéry možný. Takže uvidíme, jak se bude Maxovi v Mostu dařit a jak se bude v tomto novém světě cítit. Poté vše vyhodnotíme a uvidíme. Ambice jsou, záleží na možnostech,“ vysvětloval Lukáš Karhan.

Ambice rozhodně jsou. Při dotazu, kam by to chtěl dotáhnout, Max odpověděl: „Chtěl bych jezdit vytrvalostní závody, takové čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu nebo v Le Mans měl opravdu lákají.“

K tomuto kariérnímu cíli však vede ještě dlouhá cesta a vedle příprav na debut v F4 CEZ se Max Karhan intenzivně soustředí na motokáry v prestižní sérii WSK v evropském mistrovství a čeká ho i mistrovství světa.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.