Na Mallorce se dnes začíná naostro

Čeští jachtaři jsou připraveni

První letošní velká regata olympijských tříd začíná dnes na Mallorce. Na startu se sešlo 900 závodníků z 56 zemí. Nechybí ani čeští reprezentanti. Především jsou to olympionici Viktor Teplý ve třídě Laser a Karel Lavický ve třídě RS:X. Nechybí ani ve Ondřej Teplý, loňský juniorský vicemistr světa ve třídě Finn. A pak zde startují mladí nadějní jachtaři, které sní svůj olympijský sen pro Tokio 2020, případně pro hry v roce 2024.

Ondra Teplý

Vůbec poprvé spolu pojedou dvě dívky na akčním skifu 49erFX Slovenka Dominika Vaďurová a Češka Sára Tkadlecová. „Sobotní trénink byl opravdu přísný, byly jsme rády, že máme na hlavách helmy. Několik kotrmelců a převrácení v bláznivých vlnách a silném větru stálo za to. V takových podmínkách jsme spolu ještě nikdy nejezdily, ale zjistily jsme, že nám to celkem jde. Na závod se těšíme a jsme připravené,“ uvedly.

Pak je zde tříčlenná skupina Laseristů ve složení Štěpán Novotný, Jakub Halouzka a Jiří Halouzka. „Štěpán měl ještě včera horečku a ležel, nad jeho startem stále visí otazník,“ řekl šéftrenér české reprezentace Michael Maier, který zároveň také bude závodit ve třídě Finn. Ve třídě Laser Radial tentokrát neuvidíme 12. ženu z Ria a devátou z Londýna Veroniku Kozelskou Fenclovou, která je těhotná a dává si letos pauzu.

Na Mallorce se bude závodit až do pátku, v sobotu 1. dubna se pojedou medailové jízdy. doufejme, že v nich uvidíme i české závodníky.

Nejdůležitějším závodem sezony bude pro všechny naše reprezentanty kromě mistrovství světa jednotlivých tříd Test Event, který se pojede v srpnu v dánském Aarhusu, na místě, kde se již příští rok bude konat první kvalifikační regata na OH 2018. Z celkového počtu zde bude rozděleno nejúspěšnějším zemím 40 % nominací do Tokia.

TZ a foto: PR Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting