Na Lausitzringu se v pondělí roztočí kola Carboniacupu

Carboniacup se přehoupnul do své druhé poloviny sezóny. Lužický okruh, na kterém se pojede 12.8. má i klopené zatáčky, neboť se tam jel i závod IndyCar, ale i technické pasáže, kdy se pojede varianta tratě DTM dlouhá 3,4km závodníky prověří po všech stránkách. Před závodem na Lausitzringu vedou svoje skupiny Nico Dauerer, Martin Hanzl, Michal Vítek a Honza Rieger. Zatím se na závod v Německu přihlásila necelá sedmdesátka vozů.

Ve skupině A1 pojede nejen domácí Nico Dauerer s VW Golf, ale také Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS, nováček Václav Tošner s Hondou Civic, Monika Podhradská s Fábií i Matěj Chabr s Golfem, doplní je dvě Lady 2105 v podání domácích jezdců Thomase Rotha a Eckerarda Niedholda. V A2 změří síly Jan Teuser z Německa a Pavel Zeman s Mazdou RX8. Velmi nabitá bude skupina A3, neboli souboj Čechů, Němců a Poláků. Látr, Zabloudil a Krupka se postaví proti Gerberovi, Haeusnerovi, Försterovi a Schäfferovi a Poláci přivezou Porsche 944 S2, tedy Gawlikowski, Adam a Arek Baczynski a Sacinski. V A7 pojedou proti sobě Jiří Sedlák s Hondou S2000 a Němec Günter Stubenrauch s VW Scirocco. A8 pojede Petr Krejsa s Lotusem Elise a A9, tedy ty vůbec nejrychlejší speciály pojede Lukáš Urban s Ultimou GTR a Jan Hladík s Porsche GT3.

Jaký byl minulý závod v Mostě? 

Carbonia Cup - Most

Skupina B sériových vozů přivede na start v B2 souboj dvou TypeR, tedy Aleše Göllnera a Christiana Arnolda. Ve skupině B3 poměří síly BMW, Alfa Romeo a Porsche 944, tedy Petr Moučka, Zdeněk Čurda, vs Tomáš Beneš a Lukáš Liebzeit, které bude chtít předjet i jediné Porsche Jiřího Švece. S Lotusem Exige pojede Radek Zimmer, do B5 se přihlásili Boško Tripalo a Luboš Sázava na Porsche 911 a Luboš Nebřenský s Mercedesem AMG GT.  Chybí jen Fiaty Abarth 500, ale zcela jistě to není poslední jejich společný závod s Carboniacupem, pojedou totiž již příští Slovakiaring.

Skupina speciálů a prototypů ukáže na Lausitzringu další pěkné souboje vozů Performer, tentokrát si přijedou zazávodit ve skupině C1 Polák Szymon Urbaniak, Christian Müller a Markus Höfer a jejich krajan Karl Heinz Matzinger. Ve slabších Caterhamech C3 uvidíme Marka Svačinku, Jakuba Kirchnera, MiViho, Ondřeje Hejduka a Marka Bláhu. C4 pak přivítá Martina a Jakuba Křečkovi s Caterhamem a Jana Marečka s KTM X-bow.

Do skupiny D formulových vozů zasáhne hodně domácích jezdců. Ve skupině D1 hned dva Markus Dietze a Martin Walther s formulemi BMW, proti nim se postaví na start Honza Rieger s formulí Gloria C8F EVO a nováček teamu Racing Engineering Jan Matyáš také na Glorii C8F. V D2 pro automobilové motory změří své umění Jens Kaute s MT77 a Kay Hähner s Estonií 21. D3 tedy ta nejvíce obsazená skupina předvede souboj vozů MT77 a Estonií 25, ale tak formule Renault 1600 Ingo Weisse. V přihlášených jezdcích figuruje Tom Flemming, Sven Steinbach a Jeanette Siegert s MT77, dále také Hans Jürgen Vogel, Heiko Werner a Daniel Richter s Estoniemi 25. Ve skupině D4 pro dvoulitry přijedou na svých Renaultech domácí Danny Luderer, Tim Rädlein, či Oliver Stark a Václav Laušmann.Ve skupině D5 nad 2000ccm s Dallarou GP2 okusí německý asfalt Lubomír Světinský.

Vláďa Rožánek
Carboniacup team 2019

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.