NA HUNGARORINGU ODSTARTOVALO ME TAHAČŮ, LACKO CELKOVĚ DRUHÝ

O víkendu byl na maďarském Hungaroringu zahájen další ročník ME tahačů. Z celkového vítězství se poprvé ve své kariéře těšil německý pilot Sasha Lenz, druhý nejvyšší bodový zisk zaznamenal Adam Lacko, zatímco na domácího favorita Norberta Kisse zbylo třetí místo.

Podle majitele a šéfa týmu Buggyra Racing Martina Koloce dopadl úvodní podnik víceméně dle předpokladů. Úzký Hungaroring Buggyrám nikdy v minulosti příliš nesvědčil, nejinak tomu bylo i letos. „Adam potvrdil, že tradičně pojede o titul, Téo ztrácí na šesté místo deset bodů a Aliyyah se musí ještě hodně učit,“ podotkl Martin Koloc.

20210611_ETRC_01_Hungaroring_MP_IMG_8767

Všeobecná spokojenost

Sobotu nejprve poznamenaly technické problémy Norberta Kisse, kterému se nepodařil první závod. Kolize ve druhém závodě, způsobila předčasné ukončení závodního dne. Uskutečnil se tak jedinný závod a pořadatelé museli usilovně pracovat na opravě svodidel, aby závody mohly pokračovat v neděli.

Neděle naštěstí proběhla bez rušivých momentů. „Nemám důvod k přehnanému jásotu, ale ani ke skepsi. Pokaždé jsem dojel na bedně, celkově jsem druhý, ztráta osmi bodů na Sashu Lenze je vzhledem k okolnostem přijatelná,“ komentoval výsledky na Hungaroringu třikrát třetí Adam Lacko. „Měli jsme problémy s trakcí, v minulosti se mi tady s tahači nikdy moc nedařilo. V neděli jsem pobavil diváky hezkým soubojem se Steffi Halm, která předvedla totální a nakonec úspěšnou defenzívu. Nechci, aby to znělo jako výmluva, ale bod mi za větší strkanici nestál.“

Téo Calvet si z Hungaroringu odvezl deset bodů a poznání, že boj o elitní šestku bude hodně těžký. „Sobota byla spíše seznamovací, v neděli jsem získal osm bodů, což považuji za slušný výsledek,“ komentoval Téo svůj výkon, který kromě průběžného osmého místa stačí k druhé příčce v Goodyear Cupu. „Skoro vždycky jde všechno vyřešit lépe, ale se svým výkonem nejsem nespokojený. Jsem hodně zvědavý na data.“         

Aliyyah Koloc sice v Maďarsku nebodovala, podle mentora Davida Vršeckého ovšem jeho šestnáctiletá svěřenkyně odvedla výkon na hranici možností. „Hungaroring je hodně těžký okruh, na kterém se velmi komplikovaně předjíždí, takže Aliyyah nemohla plně využít potenciálu auta. Kromě toho s představou, že máte sestru v nemocnici, se nezávodí až tak uvolněně. Měřítkem výkonnosti je v jejím případě spíše Goodyear Cup, čtvrté místo lze hodnotit jako zcela odpovídající jejím zkušenostem,“ potvrdil dvojnásobný mistr Evropy. 

V Poháru konstruktérů patří Buggyře, konkrétně dvojici Lacko-Calvet, průběžné čtvrté místo, na vedoucí dvojici Kiss-Albacete ovšem ztrácí pouhých devět bodů. „Potvrdil se můj předpoklad, že to bude hodně vyrovnané, vyhrát můžou čtyři týmy. Sobota byla docela divná, v neděli jsme ale získali 28 bodů, což se rovná druhému místu. Ale jsme teprve na začátku,“ konstatoval Adam Lacko.

20210611_ETRC_01_Hungaroring_MP_IMG_8718

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.