Na Cimbálu bylo veselo, aneb závody do vrchu po letech

Po více jak deseti letech, kdy se zde žádné závody nekonaly se pořadatelé Eddacup rozhodli vyrazit na Cimbál.

Vrch zvaný Cimbál přilákal o víkendu v blízkosti Semil přes osmdesát závodníků Eddacupu, tedy nezávislých závodů do vrchu. Trať mezi Bozkovem a Cimbálem měla od letošního jara nový povrch, a tak to trochu na novém asfaltu klouzalo.

Jezdci si novou trať vyzkoušeli a divákům se v blízkosti Bozkova, známého místa místními jeskyněmi, velmi líbilo. Trať stoupala hned od startu po pravotočivé zatáčce vzhůru, místní zavzpomínali na dávné časy a hezké počasí přilákalo i jejich dostatek.

K vidění při závodech Eddacupu na Cimbál bylo ledacos. Třeba parádní Tatra 603 B5 v rukou známého okruhového jezdce Standy Hajduška, který však na okruzích s Hauglandem a Krčmářem proháněl prototyp Tatra Ecorra V8. K těm vůbec nejrychlejším vozům patřil Lukáš Suchomel s Lotusem Elise, který v absolutním pořadí převzal dva stříbrné poháry, přičemž posbíral ještě hodnotné vavříny mezi vozy s jednou poháněnou nápravou 2WD, kde bral taktéž dvě stříbra. V absolutním pořadí v sobotních dvou závodních jízdách zajel nejlépe Pavel Ulmann s BMW M3 E36 a v neděli si pro zlato absolutně dojel Lukáš Kubíček s osmičkovým Mitsubishi Lancer. Zajímavé nedělní třetí místo absolutně předvedl Jan Reiss se Škodou 130 RS z třídy E1600, když za sebou nechal i daleko silnější auta. Do desítky nejrychlejších se v sobotu prosadil Vratislav Cinkl na Škodě Octavia, Václav Dobeš se Škodou Favorit, nebo Pavel Kotek s BMW M3. V nedělních jízdách musíme zmínit Miroslava Černého se Škodou 130L, Davida Černého s Pick-upem Kawasaki, Michala Slováčka s Hondou Type, nebo Tomáše Pujmana na Mini R1000.

Historikům absolutními časy vládl Jiří Figl s Audi Sport Quattro S1E2, před Edou Paterou s VW Scirocco a Josefem Srnským jr. na Škodě 130 LR/H. Druhý den si pořadí první dva vyměnili. K vidění však kromě Tatry 603 Stanislava Hajduška byla i Ford Sierra Cosworth Petra Berana, VW Golf GTi Ivo Krále, nebo Porsche 911 RS Josefa Panožky. Ve skupině F se předvedl kouřový mág Jan Šenold se Škodou Fábia RS 4x4 nebo Luboš Čížek s Audi Quattro S2.

Dívat se bylo na co, jezdci si závod na Címbál užili a mezi diváky panovala příjemná atmosféra. Doufejme, že se příští rok seriál Eddacup na kopec zvaný Cimbál znovu vydá a uvidíme zase další zajímavé závodní náčiní.

Výsledky jednotlivých kategorií naleznete na stránkách pořadatele zde:

http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=vysledky

Tak pro letošek Cimbálu zdar!

Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.