LASVIT vyrobil křišťálové komponenty pro nejnovější koncepční vůz ŠKODA VISION E

Sklářská společnost LASVIT vytvořila designové křišťálové komponenty pro nejnovější koncept vozu ŠKODA VISION E. VISION E je ztělesněním budoucnosti elektromobility značky ŠKODA, jedná se totiž o její první automobil na čistě elektrický pohon, který je navíc schopný i autonomní jízdy. Představen byl letos v dubnu na autosalonu Auto Shanghai.

Spolupráce společností LASVIT a ŠKODA trvá už od roku 2011, kdy LASVIT dodal první křišťálové komponenty koncepčního automobilu Vision D. Nový koncept VISION E je dalším výrazným milníkem ve spolupráci mezi automobilkou a společností LASVIT, na jejímž začátku stála myšlenka propojení české tradice výroby skla s českým výrobcem automobilů.

Spolupráce umožnila především unikátní využití broušeného křišťálu v tak technicky náročném odvětví designu jako je výroba vozidel. Optické a estetické vlastnosti skla umožňují kombinaci funkčních aspektů jednotlivých komponentů, což podtrhuje jejich neobvyklou vizuální hodnotu. Propojuje dvě oblasti designu, které se zdají být na první pohled neslučitelné, přidává vynikající řemeslo, buduje na tradicích, ale hledí vpřed díky inovativním přístupům – tyto prvky se spojily do koncepčního vozu, který dost možná nastaví novou laťku elegance v oblasti sportovních užitkových vozů.

Pro koncept VISION E LASVIT dodal loga na přední i zadní kapotu, na volant, broušené prismy do dveří, ale i části palubní desky. Dále křišťálové díly pod multifunkční ovladač, pod displeje a do hlavových opěrek nebo vnitřního zpětného zrcátka. Všechny komponenty jsou vyrobené z ručně opracovaného a broušeného skla, řada z nich je podsvícená.  „Vyzdvihl bych zejména velký čelní díl v exteriéru vozu umístěný pod logem mezi předními světlomety, který tvoří typickou linii automobilů ŠKODA. Jedná se o masivní ručně broušený skleněný komponent, který je dlouhý více než 110 cm. Díky jeho rozměrům a složitosti brusu potřebuje mistr brusič tři týdny na finální opracování,“ komentuje výrobu komponentů Aleš Stýblo, viceprezident pro obchod a marketing firmy LASVIT.

Sláva českého skla ve světě roste a stejně tak je tomu u vozů ŠKODA. „S automobilkou nás spojuje touha po inovacích. Pravděpodobně nikdy nebudeme brousit skleněné detaily interiérů jako velkosériovou výrobu, ale na konceptech jako je VISION E propracováváme naše inovativní postupy, které pak mohou najít využití například při výrobě zakázkových instalací, na kterých pracujeme s předními světovými architekty a designéry. Je pro nás ctí spolupracovat se ŠKODA AUTO,“ dodává Stýblo.


LASVIT

Sklářská a designérská společnost LASVIT, výrobce unikátních světelných instalací na míru, uměleckých děl ze skla a skleněných architektonických prvků, spojuje tradiční české sklářské umění s moderními technologiemi a designem. Společnost založil v roce 2007 Leon Jakimič. LASVIT sídlí v České republice, má čtyři výrobní závody a patnáct obchodních poboček po celém světě. Obrat společnosti přesahuje miliardu korun.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.