Na autodromu si dají sraz majitelé vozů BMW, historicky poprvé

Do areálu autodromu v Mostě se v neděli 28. února sjedou majitelé vozů BMW. Historicky první sraz milovníků celosvětově oblíbené značky aut tradičního německého výrobce na severu Čech je premiérou i pro mostecký závodní okruh. „Říkal jsem si, že vhodnější místo ke srazu majitelů rychlých a silných vozů než je závodní okruh bych těžko hledal. Jsem proto rád, že jsem se s provozovatelem mosteckého autodromu dohodl. Už jsem domluvil i podzimní termín. Dvě setkání na autodromu každým rokem, a to u příležitosti zahájení a ukončení sezony, by se měla stát tradicí,“ upřesnil organizátor srazu Jakub Pastor.

plakát

Eviduje na 300 majitelů vozů BMW, kteří na sociálních sítích projevili o sraz zájem. Minimálně stejně početný pak bude doprovod z řad příbuzných či přátel. Akce je přístupná zdarma i široké veřejnosti, dá se tedy očekávat slušná návštěva. „Zatím jsou to nezávazné přísliby, takže počet účastníků srazu se odhaduje jen těžko. Doufám ale, že se nás do Mostu sjede co nejvíce,“ doplnil Pastor.

Každý z účastníků srazu si na závodním okruhu může vyzkoušet, co jeho „bavorák“ dokáže. Kromě volných jízd vlastními vozy pořadatelé zájemcům nabízejí i taxijízdu v upraveném BMW. „Kdo se nebojí, může vyzkoušet závodní dráhu v ostrém tempu jako spolujezdec. Za volantem se budu střídat se svým kamarádem, zkušeným jezdcem,“ uvedll Pastor.

Chybět podle něj nebude ani doprovodný program a občerstvení, k mání budou srazové samolepky. „Detaily bych nerad prozrazoval. Ať se každý těší na nějaké to překvapení,“ dodal Jakub Pastor.

Po loňském premiérovém srazu majitelů automobilů Alfa Romeo čeká v letošním roce areál autodromu hned pět setkání majitelů vozů různých značek. Kromě BMW to budou například francouzská či japonská auta, Škoda nebo Seat. „Snažíme se náš areál zpřístupnit široké veřejnosti i v době, kdy se nejedou žádné závody. Myslím, že srazy majitelů aut jsou k tomu více než vhodnou příležitostí. Oslovil jsem proto organizátory těchto setkání a setkal se s jejich pozitivní reakcí. Zázemí, které nabízíme, je přesně to, co hledají,“ vysvětlil obchodní manažer společnosti AUTODROM MOST Oldřich Brožek.

Ilustrační foto (autor: Autodrom Most)

BMW v Mostě

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.