NA ALIYYAH A YASMEEN KOLOCOVY ČEKÁ DALŠÍ POUŠTNÍ VÝZVA

Ve dnech 17. – 19. února se zůčastní sestry Kolocovy závodu Jordan Baja 2022. „Jedná se o pokračování přípravy na Rally Dakar 2023, z čehož vychází i volba šampionátu v oblasti Středního východu. Kromě toho nám vzhledem k naší základně v Dubaji místo konání šampionátu vyhovuje i z logistického hlediska, a co je nejdůležitější, všechny jednotlivé závody se odehrají ve více méně dakarském prostředí. Terény v Jordánsku prověří i kvality prototypů Can - Am,“ vysvětlil šéf komunikace týmu Buggyra ZM Racing Jan Kalivoda.

Na účastníky Baja Jordan, která je součásti čtyřdílného šampionátu FIA Cross Country Bajas čeká celkem 664.3 km, z toho 471 měřených. Start a cíl je v přístavu Aqaba v Rudém moři, hlavní část závodu, kterého se zúčastní například třetí jezdec kategorie automobilů na letošní Rally Dakar Yazeed  al – Rajhi (Saúdská Arábie), se odehraje v poušti Wadi Rum v jižním Jordánsku.

Obě sestry budou chtít navázat na mimořádně povedenou premiéru na Hail Rally International, zatímco Aliyyah v prosinci při své offroadové premiéře vyhrála nejen první etapu, ale celý závod v národním poháru, její sestra Yasmeen Koloc přes technické problémy v první a závěrečné etapě brala třetí místo. „Lepší cross country start si Buggyra Academy ani nemohla přát, na druhou stranu, jedná se o minulost, zatímco nás zajímá přítomnost a budoucnost. Baja Jordan bereme jako přípravu na Dakar 2023, zároveň si ale holky vydobyly jisté postavení, takže určitě budeme chtít zabojovat o co nejlepší umístění,“ potvrdil otec a šéf týmu v jedné osobě Martin Koloc. 

Jak se nechal slyšet týmový boss v průběhu Rally Dakar, představují dnes top navigátoři mimořádně nedostatkové zboží, přesto Buggyra zaznamenala velký úspěch. Zatímco Yasmeen bude, stejně jako na Hail Rally International navigovat mnohonásobný účastník Rally Dakar Stephane Duple, v případě Aliyyah se role ujme Sebastian Delauney, který bral v roce 2017 v kategorii SxS na Rally Dakar čtvrté místo. „Velmi si toho ceníme. Práce navigátora totiž není ani zdaleka o čtení z mapy či obsluze roadbooků, ale o psychologickém vedení jezdce, komunikaci, ztrátách a ziscích. To, že Stéphane a Sebastian přijali nabídku Buggyra Academy, nepochybně o něčem vypovídá,“ říká Martin Koloc. 

Koloc_twins.jpg

V nové roli pozorovatele a mentora sester Kolocových se premiérově představí vítěz Rally Dakar 2021 kategorie T3 Josef Macháček. „Dobrých postřehů a nápadů není nikdy dost, Pepa bude spolupracovat s Davidem Vršeckým,“ dodal Martin Koloc.

Další závod se pojede na konci března v Kataru. Poté čeká na účastníky vzhledem ke klimatickým podmínkám pauza, závodit se bude na začátku listopadu v Saúdské Arábii.

TZ a foto: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.