MS v Adventure Race 2014 - Ekvádor – 3-4 den a noc

NEJNÁROČNĚJŠÍ ZAVOD NA SVĚTĚ

Průběhu závodu: 720km vzdušnou čarou do 1000km na trati; 9.-17.11.2014; 9dní NON-STOP
19 zemí a 51 reprezentačních čtyřčlenných týmů (min. 1 žena) 
Trek, MTB, OB, kajak, raft, plavání, lezení, HighMountain, canyoning, coasteering, jumary ... od -10 do 30 st.C; 4800 až 0 m.n.m.; vlhkost až 90%

DEN 3-4 - naposledy do vysokých výšek a z hor k oceánu

CZE BLACK HILL/OpavaNet v polovině závodu v TOP TEN

4. etapa: MTB 150km, začala 10km stoupáním přes Andy s převýšením téměř 1km. Na MTB strávily týmy téměř celý den i kvůli náročné navigaci a také proto, že se 2x dostaly na úroveň 4000 m.n.m. Češi si vedou výborně a atakují pozice v TOP TEN.

kajak

5. etapa: 50km horský trek s 1800m převýšením do 3500 m.n.m., kde závodníci absolvují trek po staré pašrácké cestě (pašovaný alkohol) zařezané do horské stěny s fantastickými výhledy z vrcholký And.
Organizátoři slibují, že zimu a výšku teď vystřídá pro změnu horko a velice náročný terén (hluboké bahno a podobně). Závodníci musí být připraveni opravdu na všechny podmínky. Na konci trekové etapy byli naši klasifikováni na 8. místě. Následovalo páté depo. Zde si museli odpykat všechny týmy, kromě NZL a POL, penalizaci za přechod řeky, protože v pokynech byl povinný trek na pravém břehu a většina týmů se nechala zlákal levým, který měl snadnější pasáže. Organizároři nepustili týmy, které se provinily proti pravidlům, do depa a nechali je jejich penalizaci „odsedět“ před depem.

lezení

6. etapa: MTB 160km
Nejdelší etapa celého závodu, kde na bikovém úseku, jsou vloženy i „lanové aktivity“ s canyoningem, včetně skoku tygra. Na ty jsou potřeba i běžecké boty a lezecké vybavení, takže závodníci povezou i velice těžké batohy. Podle organizátorů by tato etapa měla trvat až 30 hodin.

7. etapa: 70 km White Water Kayak na Rio Grande
Podle předpokladů do závodu zasáhla DARK ZONE, která začala v 18:30 na první kajakářské etapě. Zóna rozdělila první čtyři týmy. Podle informací od organizátorů je nejlepší možný čas, za který je možné kajakářský úsek absolvovat, 6 hodin. Jako první na řeku vyrazili novozélandští Seagate v 9:15, v depu před řekou opět zvolili spánek a tak už jim z 8 „spacích“ hodin zbývají pouze poslední dvě povinné v 8. depu. Hodinu za nimi vyrazili na řeku španělští Columbia Vidaraid a ve 12:15 pak francouzští Caffte UPS Maurien/Vanois. kterým se podařilo dokončil etapu pouhé tři minuty před začátkem „dark zóny“. Takové štěstí už ale nepotkalo domácí tým Movistar, který přes usilovný boj zůstal těsně před koncem etapy a musí tak čekat 11 hodin (do 5:30 ráno) než řeka znovu „otevře“. Také Český Black HILL/OpavaNet skončil v DARK ZONE. Během toho, co týmy od pátého místa čekaly na konec „darkzóny“ naši dokončili královskou bikovou etapu a v depu před kajaky se tak dotáhli dokonce i na páté místo, které před kajaky drželi američtí Tecnu!! Po otevření řeky, v 5:30 se začalo znovu závodit a bude to opravdu zajímavá podívaná. V depu se sjelo sjelo 10 týmů, které budou bojovat o 5. – 14. místo.

8. etapa: MTB 42km a 9. etapa: 40km trek již probíhá ve velkém vedru a v pralese. Etapy jsou odděleny v TA povinným min. 2 hod. trvajícím spánkem, protože trek je v džungli v posledním dochovaném pobřežním pralese. Pořadatelé pro závodníky připravili velmi obtížnou orientaci. Prales není zmapován, má hustou vegetaci a jen mnoho malých stezek a říčních přechodů. Závodníci musí najít cestu k poslední kajakářské etapě jen s GPS, ale takový má být Adventure Race, to z něj dělá nejtěžší závod světa.

TZ: ČAES Info

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.