500km ; 14.9.-22.9.2012 ; 9 dní NON-STOP; 21 zemí a 73 reprezentačních týmů.


Thomas Etter z irska si zlomil nohu a tým musel závod ukončit. Naopak jsou závodníci, kteří i se zlomenými žebry pokračují v závodu. V Adventure Race se prostě musíš obětovat pro tým a jen fatální konec motoriky Tě vyřadí ze závodu.

Seagate [NZL] prošel AT14 dnes ráno a jsou na začátku posledního velkého treku závodu. Stále drží náskok několika hodin před Švédy. Team Thule Adventure [SWE] si drží druhé místo a nevzdali naději na obhajobu titulu Mistrů světa z Austrálie. Kapitán týmu Martin Flinta má tak nateklé nohy, že musel vytrhnout podšívku a rozříznout boty, aby mohl dostat nohy dovnitř. Aby toho nebylo málo týmů není dovoleno v národním parku používat Trekingové hole, což trek velmi ztěžuje.

Výborně si vedou i české týmy. Berghaus Accom Nutrend bojuje o 15. místo a průběžně se pohybuje mezí 12. a 17. místem. český Adiadas Terrex je 34. a Salomon-Suunto OpavaNet zůstává 39.

Raid Quechua [FRA] dorazili do depa 4 minuty před týmem Silva [SWE], ale Švédové vyšli na trek před nimi a dostali se na třetí místo. Bjorn Rydvall a Robert Lindberg trpí problémy s žaludkem a v Saint-Martin Vésubie to řešili nákupem zmrzliny.

V tomto městě bylo kontrolní stanoviště pod balkónem z kanceláře starosty, a Francouzský tým Raidlight Kanoe Evasion zde zastavil k odpočinku a bivakovali v NRC foliích primátorovi na dosah ruky! Další Francouzský tým Vibram Lafuma se dostal před Britský adidas TERREX a to znamená, že jsou nyní 3 Francouzské týmy mezi prvními šesti. Je jisté, že o mediale budou bojovat Novozélanďané se Švédy, Francouzy, Brity a Američany. Španělé na 10. místě už do souboje nepromluví.

První týmy by mohly na přelomu šestého dne dorazit k moři a po závěrečném mořském kajaku dojet do cíle. Ostatní budou bojovat minimálně 7 až 8 dní, než dosáhnou vytouženého cíle.

Zdroj: ČAES

Foto: Vladimir_Rodas 

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.