Mr. Truck Gerd Körber už opravdu skončil

Známý německý trucker Gerd Körber se narodil 24 května 1963 v Rheinau Heimlingenu, ženatý od roku 2014 s Tanzánkou Neemou. Jeho rodinu, firmu a hlavně časovou zanepávněnost udával jako důvody k ukončení kariéry. Po závodech v Jaramě se oficiálně odhlásil z FIA. Dostal samozřejmě nabídku dále spolupracovat s týmem Schwaben Truck, takže ho možná ještě potkáme, ale maximálně jako jezdce Race by Race, tedy v mecce Iveca Mugellu, v německé kolébce na Nürnburgringu a možná ještě třetí podnik, firma Bickel Tunning a rodina jsou pro něj už nyní přednější, a také časová náročnost, být neustále pod tlakem času a vše skloubit dohromady. Všechno má svůj čas, říká Gerd pro ukončení kariéry.

Gerd Körber začínal s trucky jako mladý kluk v roce 1985, tedy vlastně v plenkách evropských závodů tahačů, jejich součástí tak byl od první hodiny. Jako nejmladší jezdec startovního pole například startoval v roce 1987 ve svých 24 letech. V letech 1991, 2002 a 2003 si přivlastnil titul evropského šampióna a po téměř 40 letech v motorsportu patří mezi velké pamětníky i jezdce truck racingu.

Gerd ovšem nekončí poprvé, už rok 2009 měl nálepku poslední jízdy, ovšem pak se opět v polovině další sezóny do kokpitu závodního trucku navrátil. Startoval s množstvím závodních vozů, svůj první truckerský titul si vyjel s Phoenix Manem a bojoval v té době proti továrním Mercedesům. Další dva tituly už vybojoval s Buggyrou a jejich Freightlinerem, tedy v sezónách 2002-2003. Jezdil také Manem, Sisu a naposledy s Iveco. Nikdy však s Mercedesem a bůh ví proč! Závodní kariéru s Ivecem ukončil tedy letos na sedmém místě a buď ho ještě někdy uvidíme za volantem, nebo třeba jako spokojeného diváka, ale samozřejmě u náklaďáků, bez kterých by si asi nedokázal představit svůj život.

Gerde, děkujeme!

Vláďa Rožánek
foto: VDR

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting