Mpizza Day uzavřel sezónu Carbonia Cupu v Mostě

Každý ročník musí mít své vítěze a tak i Carboniacup v sezóně 2014 dozrál do finále, které se konalo posledním 6-tým sobotním závodem na autodromu v Mostě při rekordní účasti 91 přihlášených vozů i v dosti mlhavém a mrholivém počasí.

carbonia

Oblíbený Mostecký autodrom už potřetí a letos naposledy přivítal účastníky Carboniacupu. Po zrušeném závodním víkendu v březnu na Mugellu v Itálii zahajoval sezónu právě tento autodrom a také ji velkoryse uzavřel. Ten, kdo chtěl vidět různé modely aut, nebo si zazávodit o poháry naposled se svými soupeři před zimní přestávkou, v Carboniacupu své favority a soupeře jistě našel. Pro diváky je zde také k vidění vždy široká škála ostatních oku lahodících značek vozů jako jsou Alfa Romeo, BMW, Porsche, KTM X-Bow, Caterhamy, Ford Mustang, nebo unikáty Noble M400, Ultima GT, nebo ryze formulové vozy Tomis, MTX, či prototypy Radical, Norma nebo premiérově se zde účastnila v soubojích na trati Praga R1, kterou představila firma Praga a která s jezdcem Tomášem Vojtěchem trochu přizdobila poslední letošní, ač trochu deštivé závody Carboniacupu v Mostě.

 carbonia

Po ranních třech 20min. trénincích, kdy jako vždy mají možnost jezdci potrénovat znalosti tratě a nastavit svůj vůz nejlépe do kvalifikace, aby si zde již vybojovali pěkné místo na startovním roštu a tím si zabezpečili i téměř  .-) klidný letmý start do závodu. Proběhlo vše tak jak má a mohl být závod o poslední body odstartován.

 carbonia

V Mostě nakonec po úpěnlivých bojích bez vážných nehod zvítězili ve skupinách upravených automobilů (A) a odvezli si krom ocenění také poslední důležité body do celkového hodnocení tito jezdci: 

A1 - Petr Zelenka -  Suzuki Swift Kit Car

A2 - Jiří Stránský – Škoda Octavia DTM

A3 - Petr Doležal BMW 1.

Ve více upravovaných vozech a většíh obsahů motorů skupiny A+ dominovali v:

A4 - Michal Petrů – BMW M3

A5 - Milan Kodídek – Porsche GT3

A6 -  Stanislav Šedivec – Corvette ZR1

A7 - Tomáš Horák – Honda Civic

A8 - Petr Krejsa – Lotus Elise

A9 - Lukáš Urban – Ultima GTR

carbonia

Mezi sériovými vozy skupiny B a jejich podskupin zajeli nejlépe v:

B1 - David Karchňak – Alfa Romeo

B3 - Zdeněk Čurda – BMW M3

B4 - Zbyněk Čurda – BMW M3

B5 - Jan Mareček – Nissan GTR.

Speciální vozy uvidíme ve skupině C, tedy Caterhamy, KTM X-Bow, Radicaly a další prototypy a kde ve skupinách s céčkem dominovali:

C1 - Michal Bláha - Radical SR4

C2 - Martin Šípek - Norma FC20

C3 - Michal Vítek - Caterham

C4 - Martin Křeček - Caterham

C5 - Miroslav Šimon - KTM X-Bow

C6 - Tomáš Miniberger - KTM X-Bow

Poslední skupinu D představují volné formule E, které startovaly společně se speciály a jejichž start doprovázela již při slabém dešti pěkná mela, kdy se tři vozy dostali do hodin, srazili se a někteří už nemohli pokračovat v závodě a druhý okruh absolvovali jezdci už pod žlutými vlajkami.

V této skupině to pak dopadlo následovně:

D1 - Lumír Vaszily - Tomis 03

D2 - Miroslav Veselý - NF1400

D3 - Matthias Stark - Formule Renault 2,0

Favorit Filip Zelenský s rychlým monopostem Dallara 394 Mugen Honda byl v závěrečném závodu klasifikován ve své skupině až na čtvrtém místě, díky havárii z prvního kola, která byla zaviněna jinými jezdci tak bohužel nedobrovolně přišel i o celkové vítězství celé sezony Carbonia cupu. Celkové vítězství tak letos připadlo a zasloužil si pan Stanislav Šedivec, který jezdil letošní sezonu v závodní třídě A, kam přestoupil z minulých ročníků ze třídy B a který svými šesti prvními místy letos nasbíral plných 120bodů ze všech zúčastněných. Gratulujeme.

Již brzy se můžete těšit na článek shrnující celou sezónu 2014 s přehledem jednotlivých jmen vítězů s pozváním na slavnostní vyhlášení.

Výsledky z Mostu naleznete zde:

http://www.carboniacup.cz/index.php?sel=content&menuID=133&parentID=39

Vláďa Rožánek - Carbonia Cup 2014

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.