MOTOSURF WORLDCUP MIŘÍ DO JEDOVNIC

MotoSurf WorldCup – světový pohár v motorovém surfování vznikl v České republice v roce 2013. Od té doby se rozmohl do všech koutů světa a stala se z něj globálně známá sportovní disciplína. Závodní série vystupuje pod hlavičkou Mezinárodní federace vodního motorismu (UIM), která je rovněž členem Mezinárodního olympijského výboru.

Letošní šampionát má v plánu celkem pět zastávek. Ta první se uskuteční o víkendu 4.-6. června, kde se motorové surfy utkají ve známém centru vodního motorismu – v Jedovnicích. Diváci se mohou těšit na celkem šest kategorií. Ve dvou třídách budou závodit muži, utkají se ale také ženy, junioři a juniorky a letos poprvé bude součástí programu také závod plně elektrických surfů pod názvem MotoSurf Electric Challenge. I přes koronavirové obtíže se očekává účast závodníků z desíti zemí světa.

pozvánka_MotorSurf_Jedovnice.jpg

Chybět nebude ani několik známých tváří. Na vodě se představí bývalý jezdec MotoGP Jakub Kornfeil, závodník WRC a Rally Dakar Martin Prokop a mezi ženami nebude chybět úřadující světová šampionka Aneta Šacherová nebo sedminásobná mistryně světa v závodech vodních skútrů Anya Colley z Velké Británie.

Závodní víkend začíná v pátek 4.června, kdy jezdce čekají volné tréninky a kvalifikace. V sobotu půjde v rozjížďkách o postupové příčky do finále, které v neděli určí prvního vítěze sezóny. Návštěvníci si kromě podívané na surfy mohou užít také testovací jízdy elektrických skateboardů značky JetSurf.

O exhibiční program se pak postará paracentrum Fenix, které pomáhá v rekonvalescenci lidem s poškozením páteře. Mezi klienty patří také úspěšní sportovci, kteří v sobotu předvedou curling a v neděli přijde na řadu Boccia v podání Kamila Vašíčka – účastníka letních paralympijských her v Riu 2016.

Ilustrační foto - Kateřina Pavlíčková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.