Motoskijöring je připraven na startu nové sezóny, zatím chybí sníh

V polovině prosince byl již tradičně připraven Motoskijöringový kalendář s tím, že seriál se pojede jako „Orion Shiva KTM Cup 2020“. Byly odsouhlaseny následující termíny závodů:

1. závod neděle 12.1.2020 Rudník

2. závod sobota 25.1.2020 Dalečín

3. závod neděle 26.1.2020 Klášterec nad Orlicí

4. závod neděle 2.2.2020 Letohrad

5. závod sobota 8.2.2020 Chotčiny

6. závod neděle 16.2.2020 Dobřany v Orlických horách

Samozřejmě vše bude záležet na počasí. Víme všichni, jak proměnlivá bývá naše zima, která v posledních letech příliš nepřeje milovníkům všech zimních sportů. Pořadatelé mají samozřejmě připravené i náhradní termíny závodů.

Pokud půjde vše podle našeho plánu, úvodní závod mistrovského seriálu se pojede v Rudníku. Zdejší pořadatelé se úspěšně zařadili mezi osvědčené pořadatele zimních závodů. Další závod zavítá do Dalečína, kde se mistrovství jelo jednou jedinkrát, a to v roce 1999. Dalečínští byli v kalendáři už pro sezonu 2019. Ale sněhové podmínky nedovolily uspořádání závodu v prostoru motokrosového parkoviště závodních strojů. Na rok 2020 chtějí dalečínští připravit trať hned vedle parkoviště závodních strojů, kde bude dostatek prostoru. A zároveň se využije zázemí motokrosu.

V Klášterci nad Orlicí se pojede hned další den, a to tradičně na trati „Kláštereckých břehů“. Místní trať bývá vždy hojně navštěvována diváky. Pro rok 2020 pořadatelé připravují drobné úpravy, které mají hlavně zlepšit bezpečnost jezdců i přihlížejících diváků. Další závody jsou plánovány do Letohradu na trať „U koupaliště“. Když bude dost sněhu, diváci uvidí napínavé závody.

Předposlední závod seriálu zavítá do Jižních Čech. Přehledná trať v Chotčinách byla dějištěm mistrovských motoskijöringů už třikrát a pořadatelé Retox Racing klubu jsou zárukou kvalitních závodů. A seriál nám tradičně vyvrcholí v Dobřanech v Orlických horách, kde budou i vyhlášeni nejlepší jezdci seriálu.

Závody licenčních jezdců v MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Prvních 10 jezdců seriálu 2019 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul obhajují Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým z Orionu

Kromě Chotčin se na ostatních závodištích pojedou i populární závody „Orlického poháru“ pro nelicenční posádky. Tyto závody jsou rovněž divácky zajímavé a účastní se jich velké množství dvojic. Nejlepší z nich postupují do MČR a od organizátorů seriálu získávají i určitou podporu pro další činnost.

Tak uvidíme, jaká bude sezóna 2020. Můžeme si jen přát, aby bylo dost sněhu a pořadatelé mohli uspořádat kvalitní závody, které se budou líbit jezdcům i přihlížejícím divákům. V současné době připravujeme seznamy startujících v obou kategoriích. O všem budeme pravidelně informovat.

Tisková informace: Josef Vašíček

Foto: Vilém Sýkora, Petr Jansa

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.