OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dobřany v Orlických horách 11.2.2017 – FINÁLE MČR v motoskijöringu !!!

Letošní poslední závod šestidílného seriálu MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ se pojede v sobotu 11.2. v Dobřanech v Orlických horách. V mrazivém počasí posledních dní připravují pořadatele kvalitní a rychlou trať v prostoru autokrosového závodiště "U Hradu". Letos se zde koná historicky 15. ročník mistrovského závodu v motoskijöringu. Závody na 600 m dlouhé trati bude natáčet ČT pro pořad Svět motorů.

Minulý týden náhlé oteplení nepříznivě ovlivnilo závody v jihočeských Chotčinách u Chýnova. Již při tréninku, který byl vypsán na minimální počet kol, se členové jury rozhodli k celkové změně standardního časového harmonogramu. Jednu sérii jízd MČR přesunuli už do dopoledního programu, kdy byla trať ještě trochu zimní. Hlavní finálová jízda „A“ se tak mohla jet také dříve. U vloženého závodu byl snížen počet jízd a finálové jízdy B i A se dojížděly až po MČR. A když jezdci se změnami souhlasili, mohli vyrazit na závodní trať.

Start finále A MČR byl dramatický. Perfektně odstartovali bratři Šrolerové a začali celému jezdeckému poli ujíždět. Za nimi kontrolovali situaci Josef Mňuk s Filipem Langerem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. O 4. místo bylo několik uchazečů, dlouho na tom byli nejlépe Vitouš se Sejkem v barvách domácího klubu Motosport Chýnov, pro které to byl letos 1. společný závod. Snažili se i Mohaupt s Hotovým, Plíhal s Poulem a Dvořáček s Majvaldem. Ze zadních pozic útočili Fogl se Sabotou, kteří měli na startu kolizi. Finále se muselo divákům líbit, protože jezdci si v boji o 4. místo nic nedarovali.

Na čele dokončili závod v pohodě jedoucí Šrolerové, kteří tak byli letos první dvojicí, která dokázala vyhrát 2 závody. Navíc získali 19. vítězství v MČR a v historické tabulce seriálu se posunuli na 2. pozici před Pavla Kunce. Na vedoucího Bohuslava Svatoše jim tak chybí už pouhé 2 vyhrané závody. Na těžké trati tak opět dokázali, že letos patří k hlavním adeptům na mistrovský titul. Na stupně vítězů vystoupili i Josef Mňuk s Filipem Langerem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Mohaupt s Hotovým skončili na 4. pozici.

A jak vypadá průběžné pořadí MČR? Čtyřbodovou ztrátu na Mohaupta zlikvidovali po vítězné kvalifikaci a finále klášterečtí bratři Šrolerové. Před posledním závodem v Dobřanech v Orlických horách mají na svém kontě celkem 87 bodů. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (82 bodů) a Josef Mňuk s Filipem Langerem (77 bodů).

Letošní zima motoskijöringu přeje a je to znát i na kvalitě výkonů všech startujících. A tak se diváci mohou těšit na nádherné závody. Pořadatelé v Dobřanech jsou známí svou pohostinností. V místním „Dřeváku“ bude dobře postaráno nejen pro jezdce, ale i pro diváky. Po závodě pak přijde i chvilka slávy pro nejlepší. Vyhlášení a odměnění věcnými cenami bude připraveno pro 5 nejlepších jezdců a lyžařů jak v MČR, tak i v Orlickém poháru. Tradičně bude vyhlášen „skokan roku“, nejlepší pořadatel a osobnost motoskijöringu.

Ilustrační foto: Petr Jansa (Letohrad, 2017)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.