MOTOSKATE MÁ ZA SEBOU PRVNÍ ZÁVOD SEZÓNY

MotoSkate – šampionát elektrických skateboardů má za sebou vůbec první halový závod. Mladý elektromobilní šampionát se vydal do e-Motion Parku v Ostravě, kde čekal na účastníky bohatý závodní program po celou sobotu. Přítomen byl také bývalý závodník MotoGP Jakub Kornfeil.

Zdroj dynamické sekce: » MotoSkate European Cup (1) (Fotogalerie)

Závodilo se ve třech kategoriích, do kterých nastoupilo celkem 25 závodníků. V nejsilnější kategorii Open nastoupila největší esa současné MotoSkate scény. David Pilný, Jan Skořepa a také Brazilec žijící v Itálii Leo Cavada – ti všichni mají zkušenosti z velkých mezinárodních závodů a na trati předvedli neskutečné kousky. Jejich tempo ale zdatně akceptovali také domácí závodníci. Ve finále to byla pořádná mela kolo na kolo mezi Janem Skořepou a Davidem Pilným. Kola shodná na setinu vteřiny přinesla nádherný souboj, ze kterého nakonec vyšel lépe David Pilný. Druhý skončil Jan Skořepa. Leo Cavada se ve finálových jízdách potýkal s technickými problémy a nakonec z toho bylo čtvrté místo a bramborová medaile. Poslední pódiový stupínek pak obsadil díky konstantním výkonům Lukáš Hladík.

V kategorii žen to byla přehlídka plynulosti a předjíždění. Nejlépe si však vedla milovnice boardových sportů Lucie Rapalová, která během víkendu neměla konkurenci. Ovládla kvalifikaci, v rozjížďkách nenašla přemožitelku a roli favoritky potvrdila také ve finále. Druhé místo si v kombinaci rozjížděk a finále vyzávodila Natálie Kachlíková – pravidelná účastnice světového poháru v motorovém surfingu. Třetí pak skončila Nela Veselá.

V kategorii stock – třídě shodných strojů bez úprav – bojovalo o přední příčky hned několik závodníků. Tipovat vítěze bylo velmi složité, protože na bednu si brousilo zuby hned několik jezdců. V kategorii startoval vítěz světového poháru v MotoSurfu Marek Škamla ze Slovenska, nebo multišampion stejné disciplíny Lukáš Záhorský. Ani jeden se ale na bednu nakonec nedostal. Zvítězil pardubický závodník Denis Burda, který předvedl vyrovnané a zároveň velmi rychlé výkony. Za ním skončil Lukáš Kozoň a třetí příčku vybojoval Matěj Pokorný.

Kompletní výsledky najdete na: https://motoskate.com/wp- content/uploads/2022/02/MotoSkate-výsledky.pdf

Další závod seriálu už je naplánovaný na venkovní okruh – proběhne na jihu Evropy v Itálii.

TZ a foto: Martin Jančálek |Promotér závodů MotoSkate European Cup

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.