OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

OffROAD Maraton Milovice: Motorky a čtyřkolky čekají nejtěžší závody sezony!

Pátý závod seriálu OffROAD Maraton se přesouvá do Milovic v okrese Nymburk. Na všechny závodníky čeká boj o dvojnásobnou bodovou nadílku. V sobotu 27. srpna se na start blízko tamního tankodromu postaví automobilové posádky do 10hodinového závodu, který je druhým nejtěžším maratonem sezony. V neděli 28. srpna se motorkáři a čtyřkolkáři poperou o body ve svém nejnáročnějším 4hodinovém klání. Spolu s nimi čeká starší juniory závod na 90 minut. Děti a mladší junioři mohou jet oba víkendové dny. Počasí předpovídá horké počasí, stejně jako loni. Závodníci tedy budou muset pečlivě rozvrhnout síly.

V sobotu v 10 h ráno zaburácí motory všech automobilů. Vyrazí do důležitého klání, protože 10hodinovka má koeficiet 2, čili počet bodů se násobí dvěma. Nejtěsněji je v kategorii speciálů nad dva litry, kde první dva týmy OffROAD centrum Jase a Valtr Offroad Team dělí v polovině sezony pouhý jeden bod! Offroad centrum Jase se svým Defenderem letos přestoupilo z Amatérů do speciálů a pořádně zamíchalo výsledky v královské třídě. S jeepem Valtr offroad teamu závodí synové dakarského soutěžáka Jaroslava Valtra. A jeden z nejtěžších momentů zažili na poslední 24hodinovce v Dobřanech, kdy necelou hodinu před koncem odstupovali z prvního místa kvůli prasklé přední nápravě. Do Milovic jsou ale připraveni, stejně jako všechny týmy, které potřebují body do celkového hodnocení.

ilustrační

V neděli 28. srpna bude trať od rána patřit závodníkům na čtyřkolkách. V 7:30 h se seřadí na startu a o své body násobené dvěma se budou bít celé čtyři hodiny. Špička průběžného pořadí je pořádně našlapaná v čele s Martinem Miřejovským z Teamu Max 2, kterého následují Juraj Varga z Varga Motorsports teamu a Michal Vágner ze Čtyřkolky Tišnov.

Motorkáři ke stejně dlouhému klání nastoupí ve 13:30 h. V průběžné tabulce celkového pořadí je podobná situace jako u borců na čtyřech kolech. V čele je sice Karel Brabec z Motokrosu na Cechu, ale druhý Bohumil Michálek z Enduro teamu Velká ztrácí pouhých sedm kilometrů. O další tři méně má Jiří Kelich z Kestone Racing. Bude to pořádně napínavá podívaná!

Na druhou polovinu sezony se těší i starší junioři, kteří pouze v Milovicích pojedou 90 minut za dvojnásobné hodnocení. Stejně jako děti a mladší junioři, kteří budou startovat dvakrát za víkend. Co natrénovali během prázdnin ukáží v sobotu mezi 13:00 a 14:00 h, v neděli o hodinu dříve.

TZ: OffRoadmaraton.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.