Kvapil posiluje KM Racing

Motocyklista Lukáš Kvapil chce startovat na Rallye Dakar.

Představujeme nečekané spojení člena Dukly Praha v barvách týmu KM Racing. Pódiové umístění poručíka Vojenské policie Lukáše Kvapila na dubnovém podniku Baja Drawsko Pomorskie v kategorii motocyklů potvrdilo Lukášovy kvality. „Jednalo se o jeho první ostré vystoupení v týmu KM Racing a zároveň šlo o premiérový start v Mistrovství FIA Zóny Střední Evropa Off-Road Rally. Na konci cesty by mohla být účast v Rallye Dakar,“ říká Pavel Kubíček z KM Racing.

Kvapil

Lukáš Kvapil je bojovník tělem i duší a motorky ho doprovázejí už mnoho let v soukromém i pracovním životě. Když narukoval na vojnu, stal se členem motocyklové jednotky Hradní stráže. Nyní už patnáct let slouží v armádě a v různých funkcích se účastnil zahraničních válečných misí v zemích jako je Irák nebo Afganistán. A tak asi nepřekvapí, že i v armádě Lukáš působí jako instruktor výcviku motocyklových jednotek.

Kvapil zároveň už jako malý kluk hltal zprávy o výsledcích kamionů Liaz, které bojovaly v prvních dakarských ročnících. Nakonec mu však učarovala dvě kola a v patnácti jezdil juniorskou reprezentaci v enduro.

„Lákalo mě závodit na motorce a vždycky mě fascinovaly delší soutěže. Proto jsem se v roce 2013 postavil na start extrémního endurového klání Erzberg Rodeo v Rakousku,“ popisuje pětatřicetiletý motocyklista. Tam si ho všiml spolumajitel týmu KM Racing Pavel Kubíček, a i když se už nějaký čas znali, zaujaly ho Kvapilovy schopnosti a odhodlání, které se v extrémních podmínkách závodu naplno projevily. „Díky Pavlovi se zrodila příležitost dostat se do týmu a následně se naskytla další šance oživit slavnou motoristickou tradici v Dukle Praha,“ vysvětluje Kvapil.

Vznikla myšlenka propojit motoristickou tradici Dukly Praha s profesionálním vojákem Kvapilem a zázemím kvalitního a zkušeného týmu KM Racing. „Projekt Dakar 2016, který jsme předložili vedení Dukly Praha, se setkal s podporou a já jsem dostal šanci. Svou roli při tom hrálo právě využití zázemí dakarské stáje a zároveň střediska na Julisce,“ pokračuje Lukáš Kvapil.

Loni Lukáš tři čtvrtě roku intenzivně trénoval a tvrdá práce pod vedením někdejšího mistra Evropy v enduru Víti Kuklíka se zúročila na Baja Drawsko. „Jel jsem na dakarském speciálu Yamaha, ale bez ambicí. Potřeboval jsem si vyzkoušet navigaci a také veškerou techniku a nakonec z toho bylo třetí místo. I když jsem teprve na začátku cesty, tento výsledek pro mě znamenal vítězství. Chtěl bych jet příští Dakar, ale když to nevyjde, zaměřím se na rok 2017,“ prozradil Kvapil.  

Šéf sedlčanské stáje Martin Macík starší oceňuje, že se jedná o úžasný příběh odvážného kluka, který se účastnil vojenských misí v Iráku a Afganistánu a teď chce jezdit vytrvalostní soutěže. „Je to zajímavý projekt a KM Racing mu ve spolupráci s armádou pomáhá. Pro všechny zainteresované je to velká výzva,“ uvedl šéf stáje KM Racing.

„Oproti všem motorkářům, kteří prošli naším týmem, má Lukáš cosi navíc. Jeho cílem je startovat na Rallye Dakar, ale teprve se uvidí, jestli dokáže zúročit své předpoklady. Na nadcházející Dakar ho určitě přihlásíme, šanci, že to vyjde, vidím tak padesát na padesát. Musí se ještě učit a nabírat další zkušenosti. Jeho třetí místo z Polska není dakarskou vstupenkou, ale ukazuje, že se umí na trati poprat a to je velké plus,“ dodal Macík.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.