Mosteckou generálku na trucky zpestřily formule a VW Castrol Cup

Již necelé tři týdny zbývají do vrcholu závodní sezóny v Mostě v podobě FIA Truck Prix, ovšem generálka závodů FIA zone CE a Eset Cupu nezůstala vůbec pozadu.

Most

V Mostě při FIA zone CE startoval jak pohár cestovních a formulových vozů Eset V4 Cup, tak i VW Castrol Cup a Porsche GT3 Challenge CE. K vidění byl třeba známý fotbalový brankář Jerzy Dudek, či skokan na lyžích Sven Hannavald. Jaromír Jiřík v Mostě byl také, ale po čtvrtečních kvalifikacích jsme ho již v závodě neviděli. Trochu poznamenal neúčast některých jezdců polský šampionát v Poznani, ADAC GT na Slovakiaringu, či dovolené, ale jinak bylo na co koukat a ten kdo přišel neprohloupil, jak zpívá ve své písni i M.David.

Porche

Porsche GT3 Challenge Cup CE předvedl nejen pěkné pole nadupaných krasavců, ale také zajímavé souboje na trati. První závod vyhrál Němec Berckhan, před Bilinskim z Polska a jeho krajanem Lewandowskim. Druhý závod odpoledne dotáhl do vítězného konce Bilinski s náskokem 2,2s na Litevce Gelzinise a Polák Moczulski si vyjel bronz. Vítěz prvního závodu dojel s kolovou ztrátou desátý. První z Turků Ceyisakar skončil na pěkném bramborovém místě.

VW Castrol Cup ovládl Litevec Kupcikas, který zvítězil v obou závodech vyrovnaných VW s automatickými převodovkami. Stříbrný a bronzový věnec pak ukořistil Jihoafričan Kruger a druhé a čtvrté pro změnu Kisiel. Sedmé a osmé místo předvedl domácí Jirásek. Desátý a patnáctý skončil skokan Hannavald z Německa.

Most

Divize 4 do 2000ccm nabídla společně s ESET V4 Cupem celkem početné pole 30 závodních strojů a výborně zajel v sobotu František Došek na Peugeotu 208, když po stíhací jízdě si dojel pro zlato.

Druhý skončil Peter Schober na BMW 320i a bronzový stupínek vybojoval Vladimír Ostaševski na Renaultu Clio RS, když porazil i Rakušana Martineka s Hondou Civic. Další z Čechů Mandelík s Lotusem Exige závod nedokončil. Druhý závod vyhrál Mandelík, před Doškem, Schoberem a Ostaševskim.

Mercedes

Závod D4 nad 2000ccm rozdělených podle kubatůr do a nad 3500ccm poznamenala slabší účast jezdců. Několik jich také jinak pěkný závod nedokončilo, Fried skončil už po 200m s jeho Lotusem Evora, Vacík s Ferrari 430 ujel tři kola a Kačírek zaparkoval hluboko do kačírku po souboji s Erdelyim na BMW M3. Závod vyhrál s velkým náskokem Jakub Knoll na Mercedesu GT3, před Konopkou na Porsche 997 Cup a Polákem Lewandowskim. Mladý Polák nenechal zkušenému Konopkovi nic zadarmo. Čtvrtý dojel po stíhačce Marcel Kusín s Ferrari 430 GT2, když trochu pohrabal v retardéru kamení v první kole. Do 3500ccm vyhrál Sládečka, před Skalickým a Kratinou. Druhý závod opět dominoval Jakub Knoll s MB GT3,když dojel pohodovým více jak minutovým náskokem. Za ním to docela vřelo a na cílovce činil rozdíl mezi druhým a čtvrtým místem jen sedm sekund. Druhý dojel Marcel Kusín s Ferrari 430 GT2, třetí Lewandowski a se čtvrtým místem se tentokrát musel spokojit Miro Konopka. Vynahradil si to ve vytrvalostní závodu, který se svým synem Maťem vyhráli, před Renauer Motorsport ve složení Flori Renauer/Martin Doubek s Ginetou GT50 a Skalickým a Kačírkem na BMW M3 GTR. Valášek s Ginetou GT50 nakonec neodstartoval. Čtvrtí dojeli Válek s Kusínem na zbrusu novém BMW M3 GTR.

Lotus

Závod divize 2 rozjel velmi pěkně Thomas Amweg na Dallara 305 Mercedes, ale jen kolo stačilo k jeho předjetí pozdějšímu vítězi M. Von Grünigenovi ze Švýcarska na o něco silnější formuli Masters. Třetí dojel Polák Smiechowski na Dallara 308 Mercedes. Nejlepší z našich dojel Záruba na pěkném šestém místě s formulí Renault. D3 tedy bývalé národní formule vyjel nejlépe Pospíšil na Tomis 03. Druhý závod trochu překvapivě vyhrál Amweg, před Von Grünigenem s českou licencí a Švýcarem Toblerem. Flori Schnitzenbaumer ani v neděli na bednu nedosáhl a skončil čtvrtý. Záruba skončil devátý, před Chabrem, vítězem D3 s Van Diemenem.

Už teď se můžeme těšit na další republikové souboje do Brna, ale také zde v Mostě na FIA Truck Prix, která se o slovo přihlásí poslední srpnový víkend 30.-31.