Mostecké červnové manévry, aneb Carboniacup potřetí

 Carbonia Cup

Na 4.219m dlouhé závodní trati v Mostě se konal již třetí díl letošního Carboniacupu, neboli cupu pro různorodou závodní, či produkční techniku.

 Carbonia Cup

Teplé počasí přivítalo jezdce Carbonia Cupu 2014 v Mostě již podruhé. Žhavý asfalt, ten drží auta trochu jinak ve stopě, ale přesto bylo na co koukat i tentokrát.

Skupinu A1 vyhrál Ford Fiesta Romana Velíška, který se ujal vedení v této skupně před Luďkem Dolejšem.A2 patřila soubojům vozů Škoda Octavia Stránksého a Pupse s Konečným s Renaultem Clio. A3 ovládl Jan Francis Semlbauer, před Maškem a Zabloudilem na BMW 1 Challenge 130i. Starší cupová technika našla své využití. Zatím vška vede Tomáš Rais, který bodoval ve všech třech závodech. A4 si vyjezdil Karel Kováč s BMW Z3M, A5 Michail Oliver, A6 Standa Šedivec s Chevroletem Corvette ZR1, A7 Michal Došek, A8 Petr Suchomel a A9 Petr Vacík s Ferrari 360. Ten patřil vůbec mezi nejrychlejší vozy ve skupině A a pamatujeme jeho starty za Ed Hardy Racing v MMČR na okruzích.

Ve skupině B cestovních vozů dominoval v B1Jan Zubatý, v B3 Luboš Sázava s BMW, B4 Zbyněk Čurda také na BMW a v B5 Jan Mareček s Nissanem GTR. Celkově vedou Fechner, Honz, Beneš, Čurda a Mareček. Skupina C neboli speciály přivezla do Mostu pěkné pole Caterhamů a KTM X-Bow. Svým skupinám dominovali C1 Čupr, C2 Ivo Ragan na Radicalu, C3 Michal Vítek, C4 Martin Křeček, C5 Radim Havlík, C6 Pavel Hejník.

Formulová skupina D patřila opět nejryclejším strojům včele s Filipem Zelenským a jeho Dallarou F3 Mugen, který zajel čas 1,35.96 a zvítězil tak v D3, v D2 zajel nejlépe Igor Lešínský s NF 1400, který se tak vrátil opět na závodní tratě a v Mostě se přijel svézt i Pavel Langer, tedy dva republikový piloti. D1 pak opět vyhrál Lumír Vaszily na Tomis 03 NF.

 Carbonia Cup

Celkové výsledky jednotlivých kategorií můžete lépa prozkoumat zde:
http://carboniacup.cz/files/File/celkove_bodovani_po_11.6._130614-121108.pdf

 Carbonia Cup

Další závody Carbonia Cupu se konají 23.7. na okruhu Lausitzring v Německu.

Vláďa Rožánek - Carbonia Cup 2014

Carbonia Cup

Carbonia Cup

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.