Most přeje odvážným a připraveným

Po měsíc a půl trvající pauze bude závodem v Mostě zahájena druhá polovina evropského šampionátu tahačů. Poprvé od sezóny 2010 a zlatých časů Davida Vršeckého, dorazí na domácí okruh v roli obhájce titulu český pilot Adam Lacko.

Přestože od začátku šampionátu zdravotními potížemi zmítaný Adam Lacko ztrácí po první polovině na Jochena Hahna nemalých 57 bodů, naděje na obhajobu umírá poslední. „Buggyra ani Adam už nemusí nikomu nic dokazovat. Všichni snad, ví, že nezávodíme proto, abychom skončili druzí, nebo třetí. Nicméně sport je o vítězích a poražených,“ konstatuje Jan Kalivoda. „Most bereme jako příležitost poděkovat sponzorům a partnerům, pokud udělá Adam body, nejlépe maximálních 60, bude radost o to větší. Štěstí přeje odvážným, připraveným a těm, kdo neztrácí víru.“

Čtyři šampióni, deset titulů

Úřadující mistr Evropy Adam Lacko, fakticky stále se nacházející ve stádiu rekonvalescence, s povděkem kvituje, že v průběhu pauzy začal alespoň zlehka běhat a posilovat horní část těla. „I když je o mě známo, že nejraději závodím, přestávka přišla vhod. Rána mě sice pořád limituje, na plavání to moc není, ale i lehké cvičení probudí endorfiny,“ říká Adam. Zatím suverénního lídra Jochena Hahna neřeší, soustředí se především na svůj výkon. „Tabulka hovoří jasně, na prvních čtyřech místech stejný počet mistrů Evropy, kteří získali dohromady deset titulů. To asi něco vypovídá o kvalitě letošního ročníku. Stát se může všechno, hlavně musím mít sám ze sebe dobrý pocit.

CT0Q6943

Nováček v barvách Buggyry Oly Janes na Slovakiaringu poprvé v této sezóně bodoval, v Mostě hodlá svůj skromný bodový účet rozšířit. „Když se nedařilo, všichni říkali, že první body to odšpuntují a pak už půjde všechno skoro samo. Uvidíme. Každopádně, Most znám ze všech okruhů nejvíce, několikrát jsem tam testoval. V průběhu pauzy jsem byl v kontaktu s Davidem a Robinem, řekli jsme si něco k autu. Vzhledem k domácímu prostředí bude veškerý tlak soustředěn na Adama, moc rád mu budu k ruce.

Každá trofej se počítá

Zatímco boj Adama Lacka o titul se očekával, možné umístění mezi nejlepšími v Poháru konstruktérů, je vzhledem k angažování učícího se nováčka Olyho příjemným překvapením. Na třetí místo dvojice Kiss – Faas totiž ztrácí Buggyra pouhých jedenáct bodů. „Jedná se o nad očekávání dobrý výsledek. Adam by měl porážet Kisse, uvidíme, jak dopadne souboj jezdeckých dvojek. Pohár konstruktérů pro nás letos není určitě prioritou, na druhou stranu, každá trofej se počítá,“ říká v této souvislosti Honza Kalivoda.

180714_RM_SlovakiaRing-2

Výsledkový servis

Stav ME tahačů před závodem v Mostě: 1. Jochen Hahn (Německo/Iveco) 188, 2. Adam Lacko (Česko/Buggyra) 131, 3. Norbert Kiss (Maďarsko/Mercedes) 121, Antonio Albacete (Španělsko/MAN) 112, 5. Stephanie Halm (Německo/Iveco) 107, 6. Sasha Lenz (Německo/MAN) 96

Pohár konstruktérů: 1. Iveco Magirus (Hahn/Halm – Iveco) 306, 2. Reinert ADV (Reinert/Lenz – MAN) 210, 3. Tankpool 24 (Kiss/Faas – Mercedes) 160, 4. Buggyra Racing (Lacko/Janes – Buggyra)

TZ a foto: Burryga Racing

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.