Most očekává plný rošt v Carboniacupu, Grand Finále je za dveřmi

Autodrom Most bude tento týden v neděli 13.10. hostit už deváté grandfinále závodů Carboniacupu, do kterého své finanční prostředky vložila firma Rexonix a nese název dne Rexonix Racing Day. A ve velkém finále bude opravdu na co koukat, neboť startovní listina čítá 114 závodníků z Čech, Rakouska, Německa, Polska, Švýcarska, ale i z Francie.

Finálový závod rozhodne o celkovém vítězi Carboniacupu v již deváté sezóně, která se tak značně přiblížila svému závěru, a tak se v Mostě bude nejen bojovat na trati, ale po něm i bilancovat, jaká že to pro jednotlivé týmy byla vizitka. Jak už to tak bývá, někdy přihraje soupeř trochu štěstí, jindy něco odejde, ale i tom je motorsport. Ale slavit a brečet můžeme až po závodě a do toho v Mostě se přihlásila pořádná flotila závoďáků, čekají na nás ostřílení borci, navrátilci, ale také ti, co s námi jednou vůbec poprvé. Poprvé pojede třeba Francouz Marc Albin z Elkmann Racing, tedy s větší motokárou typu Performer. Celkový vítěz bere závodní sadu pneu, kterou věnuje Zeknova, a tak to bude mít prozatímní vedoucí Aleš Göllner napjaté.

Závod v Mostě bude opět rozložen do skupin A, A+, B, C a D.

Skupinu A pojede Monika Podhradská se Škodou Fabia, tedy juniorka. V A1 do 1600 jede Jiří Mika s Citroenem VTS, proti Matěji Chabrovi s Golfem a Josef Dauererem na VW Lupo GTi a jejich soupeřem bude i německá plejáda vozů Lada v čele s Thomasem Rothem. Ve dvoulitrech A2 přivítáme Františka Doška s Fordem Focus, tedy ostříleného okruhového mazáka, známého účastí v cestovních vozech, či Škoda Octavia cupu. Němec Jan Teuser si to rozdá v souboji dvou Hond CRX s Jiřím Zemanem a Pavel Zeman zase představí Mazdu RX8, s BMW pojede Zbyněk Čurda a s Alfou Romeo 147 GTA Jay Zach. Ve třílitrech A3 pojedou naši Ondřej Krupka s BMW M3, Filip Vykouřil s Audi TT a Luboš Galuška s Fordem Fiesta R3T. Soupeřem jim budou vozy Porsche 944 S2 Adama Baczynského, BMW E30 Gerharda Hummenbergera, či BMW M3 Haeusnera, Förstera a Schäfera. Druhý závod skupiny A+ se silnějšími úpravami motorů a koníky pod kapotou budou mít pod křídly skupiny A4, A7, A8 a A9.

VA4 ve třiapůllitrech pojede například Šenkýř Motorsport s Otto Svobodou a jeho BMW M3 GTR, který pojede proti MiVimu s dalším BMW M3 GTR. V A7 dvoulitry s větší úpravou si pro body pojedou Nico Dauerer s VW Scirocco, Jiří Bažata se Škodou Fabia, či Jiří Sedlák s Hondou S2000. Pro A8 do 3500ccm jsou připraveni Jiří Urban s Lotusem Elise, Petr Krejsa s Renaultem Megane Trophy, domácí Vít Smejkal se Škodou Octavia EVO a Petr Čížek z Fullirace Academy se Seatem Cupra a Kuba Planty se Škodou Octavia RS III. V těch nejsilnějších nad 3500ccm pojede Honza Hladík ze Sape Motorsport s Porsche GT3 proti Lukáši Urbanovi s Ultimou GTR.

Závod skupiny sériovek B pojede v 1600ccm Jiří Zeman st. na Hondě Civic. Dvoulitry B2 pojede Aleš Göllner s Hondou Civic Type R, tedy adept na celkové vítězství. Proti němu se postaví Petr Kašpi a Michal Pavel s Peugeoty 206, Libor Bešťák s Mazdou RX8, či Jan Olšaník s Nissanem Almerou. V B3 do 3000ccm se představí 4x Alfa Romeo s piloty T.Benešem, L.Liebzeitem, L.Kaňkou a M.Hanzlem. S BMW 330Ci pojede Zdeněk Čurda a Petr Moučka s BMW M3. Ve třiapůllitrech B4 přijedou nováček Petr Kameník s Meganem RS 225, Petr Koutský s Mazdou RX5 Radek Zimmer s Lotusem Exige a Lukáš Valdman s BMW M3. Nejsilnější B5 pojede Luboš Nebřenský s Mercedesem AMG S, Ondřej Frič s Toyotou GT86, Luboš Sázava s Porsche 911, či Chorvat Boško Tripalo s dalším Porsche.

Prototypy a speciální vozy pojedou závod skupiny C. 

Skupina C1 do 1400ccm přivítá v Mostě celkem 10 vozů. Nechybí mezi nimi Němec Daniel Hentschel, Peter Elkmann, Holanďan Jan Baker, či Francouz Marc Albin. Chtít vyhrát bude i Szymon Urbaniak z Polska. V C2 nad 1400ccm se proti sobě postaví Svitavák Michal Paclík s Normou FC 20 Honda a Martin Kehrer s Caterhamem Hayabusa. V Caterhamech do 1600ccm C3 si zazávodí Jan Červenka, Marek Svačinka, Jakub Kirchner, MiVi, Tomáš Frank, Rakušan Jürgen Kapeller, či Michal Rejman. C4 nad 1600ccm má na startu Angela Bratovanova, Tomáše Voldřicha a Martina a Jakuba Křečkovi s Caterhamy, ale také Miroslava Šimona a Jana Marečka s KTM X-Bow.

Formulový závod skupiny D přichystal také zajímavé pole a čekají na nás také překvapení, tedy jak pro koho. V D1 pro 1400ccm s motocyklovými motory pojede obhájce titulu Honza Rieger s Glorií C8F EVO proti Ondřeji Hůlkovi a Janu Matyášovi z týmu R.E. Nechybí také zahraniční konkurence Němci Walther a Dietze s formulemi ADAC BMW. D2 do 1400ccm pojede Tomáš Chabr s Tomisem, Igor Lešinský na Van Diemen RF01, či Pavel Langer z GT2 Motorsportu s vozem vlastní výroby značky Autola 1/04. Konkurovat by jim chtěli Němci Heidicke s Estonií 21-10 a J.Kaute s P. Benz s MT77. Skupina D3 do 1600ccm má své favority jen v Německu a předvedou se vozy Estonia, MT77 a Tattus Renault 1,6ltr., tedy jezdci Richter, Flemming, Steinbach, Weiss, Siegert, Thalmann a Werner. Neméně zajímavé pole bude přichystáno v D4. Tam se na diváky těší Libor Neckář s Master Toro Rosso, Pavel Machulda a Matěj Matty z HKC-Rexonix s F Renault 2,0, Danny Luderer a Tim Rädlein z Německa a další vozy Renault 2,0 předvede i nováček Patrik Melichar ze Sape Motorsport, či Tomáš Mohelnický který pojede za Chabrmotorsport. Ve skupině D5 odstartuje opět velmi silná Dallara GP2 v rukou Lubomíra Světinského.

Harmonogram Rexonix Racing Day - Carboniacupu Most 13.10. :

9:00 – 12:20 tréninkové jízdy

13:20 – 15:25 kvalifikace

15:25 – 17:55 závody skupiny A, A+, B, C a D

18:35 -  vyhlášení vítězů

Přijeďte podpořit své favority a zafandit na autodrom do Mostu, poslední letošní závod Carboniacupu 2019 před zimní přestávkou je tady a 13.10. vstup depem i do tribun máte opět zcela zdarma. 

Objednané je i velmi pěkné počasí 

Vláďa Driver Rožánek @ Carbononiacup Team 2019

Vláďa Rožánek & Carboniacup Team 2019
Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting