Monza otevřela sezónu monopostů Maxx Formula

Rychlý závodní okruh v italské Monze odstartoval sérii Maxx Formula, která letos zavítá do Mostu, ale také na Slovakiaring.

Monoposty zvučných formulí se prohání v seriálu Maxx Formula a uvidí je i čeští fanoušci, protože po roční pauze se opět objeví v srpnu v Mostě, po boku Eset Cup Series. Z českých závodníků zde startovala v minulosti také Veronika Cichá/Jaksch ve formuli GP2. Mezi jezdci nalezneme i matadora Karl Heinze Beckera, Wolfganga Jaksche s F1, nebo také Christophera Breniera s dvanáctiválcem Panoz Indy. Na Monze se poprvé objevil i nováček Thomas Zeltner s GP2, ale také Aschhoffovi.

Zdroj dynamické sekce: » Maxx Formula - Monza (Fotogalerie)

Závod na Monze poznamenala havárie nováčka Thomase Zeltnera, který tak ve snaze co nejlepšího výsledku narazil se zaseklými kotouči do vozu Felixe Grosse-Aschhoffa a závody pro něj bohužel skončily hned v úvodu. Klass Zwart se svým Jaguárem F1 Cosworth pro velké problémy s převodovkou bohužel k závodům nenastoupil. Zeltner pak po noci v nemocnici byl propuštěn s pohmožděninami zad.

Maxx Formula se dělí na tři samostatně honorované kategorie formulových vozů, a to Prestige, Advance a Masters.

Monoposty Landsail Maxx Formula

MAXX Formula ‘PRESTIGE’ Type Formula 1 from 1992
MAXX Formula ‘ADVANCE‘ Champ Car, IndyCar & IRL from 1992, GP2/F2, Superleague Formula, World Series by Renault 3.5 V8, Wolf GB08 F1 Extreme
MAXX Formula ‘MASTERS’ Type Formula 1 & IndyCar till 1991, World Series by Renault 3.5 V6, World Series by Nissan 3.0 V6, Formula 2 (2009-2012), GP3 (13/16), Auto GP, A1 GP, FA1, Super Formula, Indy Lights, Formula Nippon, F3000, Wolf GB08 F1 Mistral.

Kalendář Landsail Maxx Formula 2023:

Při úvodním klání si vedení v závodech udrželi Phil Stratford z USA a Patrick Harmuth z Francie.

V celkové klasifikaci po závodech na Monze zatím máme v Landsail Maxx Formula 2023 toto pořadí:

Prestige:

Phil Stradford (USA) Benetton F197 F1 Judd V10

Advance:

Patrick Harmuth (F) Dallara GP2 Mecachrome 4,0 V8

Martin Kindler (CH) Dallara GP2 Mecachrome 4,0 V8

Hans Laub (D) Dallara GP2 Mecachrome 4,0 V8

Masters:

Frank Thomas (BE) Dallara WS by Renault 3,5ltr V6

Těšíme se, že rychlé formule uvidíme také v Mostě. Rekordmanem autodromu v Mostě je právě jezdec Maxx Formula Bernd Herndlhofer na Arrows A22 F1 časem 1:22,981s. Třeba ho letos přijede někdo trochu posunout.

Vláďa Rožánek, foto Maxx Formula

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.