OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MMČR na okruzích za maďarskými dveřmi

Za týden se rozjedou opět po zimní pauze závody MMČR na okruzích, které opět pojedou spojené podniky s FIA Zone Central Europe a Eset V4 Cupem. Tradiční start okruhové sezóny obstará maďarský okruh na Hungaroringu, který běžně poskytuje zázemí i F1. Nový nepogumovaný asfalt bude také výzvou jezdcům pro nové rekordy trati. Společníkem našemu mistrovství bude ale i Škoda Octavia cup, který se po letech vrací na autodromy a ke startu si promotér vybral právě maďarský autodrom. Startovat by v něm měl například Jiřík, Vorba, Pups, ale také Jakub Rejlek, či David Suchařípa.

Clio

Závod bude rozložený do několika skupin a samostatných hodnocení, jak v Eset cupu, tak i v Zone CE. Kromě toho uvidíme i mnoho domácích jezdců, kteří jinak v zóně, ani v MMČR nestartují.

D4 sprint do 1600 pojede například Pavol Dlugoš s Hondou Civic a Maďar Vnoucsekné se Suzuki Swift.

Ve dvoulitrové třídě D4 už máme situaci jasnější a konkurenci větší. Přihlásilo se jedenáct strojů z celé Evropy, Jakub Wiszomirski z Polska na Hondě CR-Z, tři Srbové – Pešovič na BMW 320si, Kastratovič  na Renaultu Clio a Milovanovič s Hondou Civic. Slováci mají dvojnásobnou účast v nestárnoucím Julo Končekovi na Vauxhall Vectra STC a Szilágim s Alfou Romeo 147. Naše barvy zastupuje Petr Mandelík a Petr Krejčí s Lotusy Exige, v endurance k nim přibude ještě Levíček.

eset

Ve sprintu do 3500ccm se nově představí zejména Zawotek se dvěma KTM X-Bow, ale také Milovan Vesnič a Mladen Lalušič se Seaty Leon TCR, Jan Vonka se vrací s Porsche 996 GT3R, Slovák Marcinko disponuje Nissanem 350Z. Z našich kromě Vonky pojede Šenkýř motosport se dvěma BMW M3 E36 GTR s Durasem a Erdelyim, trochu zde postrádáme Duck Racing.

Třída nad 3500ccm slibuje při prvním závodu skvělou podívanou. Až 14 vozů by mohli maďarští pořadatelé spatřit na startu. Slovák Miro Konopka s Lamborghini Huracane GT3, jeho syn Maťo Konopka přiveze Audi R8 LMS Ultra, Jiří Malchárek přiveze BMW M6 GT3, Jakub Knoll BMW Z4 GT3, Jakub Kubas to samé náčiní a Dan Skalický pojede v této třídě BMW Alpina B6 GT3. Josef Jakubík přijede s Ferrari 458 Challenge a Maďaři předvedou s Kalmanem Bodisem Porsche 997, nebo s Feketem vůz Silverting, který se pravidelně účastní závodů Creventic. Divize 5 uchystala překvapivě větší počet vozů, než bývá zvykem. Pojede nejen Jirásek s Pragou R1, ale také Rakušan Hasler s Radicalem a hlavně Jiří Svoboda a Václav Janík s prototypy Norma.

Praga R1

Ve vytrvalostním endurance se pak ve třídě D4 do 3500ccm představí Ostravák Petr Válek s BMW M3 GTR, Keszthelyi na Audi TT cup, či Rado Raspet ze Slovinska se Seatem Leon. Nad 3500ccm se objeví Skalický, Vonka, Kubas, Konopka, Malchárek, ale také Marcel Kusín s Petrem Kačírkem na Ferrari 430 GT2. V D5 se představí také Petr Trnka, společně s Václavem Janíkem na prototypu Norma.

O formulové poháry se na Hungaroringu poperou Tomáš Korený/Petr Semerád s Glorií, navrátilec na českou okruhovou scénu Petr Samek s formulí Renault 2010, nebo Antonín Sůs s Dallarou 302 v kategorii F3. První okruhový víkend MMČR může začít.

Vláďa Rožánek

foto: V. Sýkora (e-sportfoto.cz)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.