Mistrovství světa v MotoSurf 2022 odstartuje na jižní Moravě

MotoSurf – disciplína vodního motorismu vzniklá v České republice, otevírá svou osmou závodní sezónu velkou novinkou. Šampionát motorových surfů je tímto rokem povýšen na oficiální mistrovství světa a svou sezónu zahájí v Jedovnicích na jižní Moravě. Další zastávky šampionát plánuje v Mexiku, Itálii, Chorvatsku a Kuvajtu.

O víkendu 20.-22. května se na rybníku Olšovec v Jedovnicích budou prohánět závodníci z více jak patnácti zemí světa v několika  disciplínách. Diváci uvidí závody  motorových surfů  jak     s benzínovým, tak elektrickým pohonem. Nově budou součástí také jízdy elektrických foilů. Ve třídě surfů se spalovacími motory bude v kategorii Open obhajovat titul český závodník Lukáš Záhorský. Proti němu se postaví mimo jiné také bývalý závodník MotoGP Jakub Kornfeil nebo Slovák Marek Škamla, který přichází jako loňský vítěz kategorie Stock.

MSWC_Jedovnice.jpg

Třída Stock – kategorie bez úprav - bude největší neznámou. Na pódium si brousí zuby Mexičan Ayrton Eboli, Korejec Down Kim, Kuvajťan Hassan Boabbas nebo Japonec Suguru Ikeda. Nebude chybět ani početná reprezentace českých a slovenských závodníků. Ve třídě žen se můžeme těšit na dvě rychlé Anety – Aneta Šacherová – úřadující mistryně, bude obhajovat loňské vítězství zatímco Aneta Stloukalová hodlá zaútočit na svůj první triumf. O totéž se budou snažit také závodnice z USA, Belgie, Mexika nebo Velké Británie.

Nebude chybět ani třída Junior – tedy závod mladých nadějí. V elektrické sekci závodního víkendu bude vodní hladina patřit strojům s ryze elektrickým pohonem. Ani zde nebude chybět velká zahraniční účast, největší favorit víkendu je ale český reprezentant a loňský vítěz série Michal Skoček.

Boj o vítěze úvodní velké ceny šampionátu proběhne ve třech závodních dnech. V pátek čekají na jezdce volné tréninky a kvalifikace, v sobotu pak rozjížďky ve skupinách, kde půjde o cenné body pro postup do finále. V každé kategorii může do nedělního finále postoupit jen nejlepších dvanáct.

Vstupné na akci je zdarma. Diváci se mohou těšit na bohatý program, pohostinné prostředí v okolí rybníka Olšovec a několik VIP hostů. Pro děti bude připravena nafukovací průlezka a JETSURF - partner závodu - připravil možnost vyzkoušení elektrických skateboardů pro všechny nadšence této disciplíny.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.