Mistrovství světa v jachtingu třídy RS500 na Lipně zahájeno

V neděli 4. 8. bylo v Jachetním klubu Černá v Pošumaví zahájeno mistrovství světa v jachtingu lodní třídy RS500. Černá v Pošumaví hostí světový šampionát po dlouhých osmi letech a ředitelka závodu Eva Manochová Marušková dodává: „Je pro nás obrovskou poctou přivítat v Jihočeském kraji 126 závodníků z 11 států a třech kontinentů.“

Závodníci v během neděle testovali specifika místního jachtařského revíru, registrovali se do závodu a v podvečer závod oficiálně zahájil předseda Českého svazu jachtingu Radim Vašík.

V průběhu následujících pěti dnů na závodníky čeká plánovaných 13 rozjížděk a předpověď je více než příznivá. Z českých posádek patří mezi největší favority tým Sára Tkadlecová – Klára Houšková, které na Lipně vyhrály závod Evropského poháru nebo současné vedoucí závodnice české pohárové soutěže posádka Eva Matoušková – Michaela Mertlová. Sára Tkadlecová je navíc reprezentantka ČR usilující olympijskou kvalifikaci na akčním skifu 49erFX, na němž závodí společně s Dominikou Vaďurovou. Kvalifikace je čeká letos v prosinci na Novém Zélandu.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting