Mistrovství republiky ve windsurfingu za účasti olympioniků

windsurfing

Závodní windsurfingová sezona 2015 se pomalu chýlí ke konci a výsledky mezinárodního mistrovství České republiky jsou již známy! Mistrem ČR ve třídě Raceboard se stal po suverénním výkonu na Nových Mlýnech Petr Kučera jun. (CZE 15; TJ Rapid Brno) a ve třídě Funboard Jakub Zíma (CZE 777; ČWA).  „Výsledky třídy Funboard byly velice těsné, první s druhým měli stejný počet bodů a já jsem zaostal o pouhý bod, ale medaile je skvělá,“ radoval se ze třetího olympionik Patrik Hrdina, veterán, který se účastnil olympiád v Barceloně v roce 1992 a v Savannah v roce 1996. „Závod jsem si strašně užil a jsem rád, že ve svém věku stále mohu konkurovat mnohem mladším závodníkům.  Na windsurfu již moc netrénuji, věnuji se hlavně paddleboardingu,“ říká s úsměvem.

windsurfing

Nové Mlýny nabídly v termínu od 27. do 30. srpna slunné a parné ukončení prázdnin. Kvůli nepříznivé větrné předpovědi na pátek a sobotu se rozhodčí snažil využít čtvrteční vítr, jak jen to šlo, a odjelo se 6 rozjížděk. Následovaly dva dny odpočinku a v neděli se Mlýny ukázaly z druhé stránky a větru bylo chvílemi pro některé závodníky až moc. Celkem se odjelo 10 rozjížděk s různorodými podmínkami, takže si každý přišel na své. Počet domácích posílili windsurfaři z Polska, Maďarska i Slovenska a v závodním poli se tak potkávalo přes 50 závodníků tří kategorií. Snad historicky první závod se uskutečnil v České republice pro olympijskou třídu RS:X, v níž se sešlo pět prken, a nejrychlejší z nich byl náš olympionik Karel Lavický (CZE 130; YC DIM Bezdrev). „ Jsem rád, že jsem se mohl představit ve své třídě na domácí vodě. Nyní se připravuji na kvalifikaci do Ria, která proběhne na mistrovství světa v říjnu v Ománu,“ uvedl Karel Lavický, účastník olympiády v Londýně.

Příští týden se opět na Nových Mlýnech uskuteční pohárový závod Věstonická Venuše, kde se utkají nejen závodníci třídy raceboard a funboard, ale prvním rokem také naše mladé naděje ze třídy Bic Techno 293. 

Text a foto Martina Hrubá

 Celkové pořadí RAC

1. Petr Kučera jun. CZE

2. Patrik Pollak SVK

3. Radim Kamenský CZE

podium

Celkové pořadí FUN

1. Jakub Zíma CZE

2. Milan Kir CZE

3. Patrik Hrdina CZE

 

Celkové pořadí RS:X

1. Karel Lavický CZE

2. Nikl András HUN

3. Sánta Bence HUN

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.