OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Mistrovství České republiky v discgolfu v květnu v Moravském Krumlově

V sobotu 28. května a v neděli 29. května se uskuteční v Moravském Krumlově Mistrovství České republiky v discgolfu. Organizátoři očekávají velký zájem nejen hráčů, ale také diváků.

„Registrace na mistrovství republiky je už otevřena. Je tří fázová, nejprve se mohou přihlásit ti nejlepší z loňského roku, poté ostatní hráči,“ upřesňuje předseda discgolfového spolku Discgolf Club Moravský Krumlov Tomáš Striegler. Kapacita Mistrovství republiky je 90 hráčů. „Discgolf je velmi atraktivní hra, vhodná i pro rodiny s dětmi. Díky našemu hřišti jezdí do Krumlova lidé z celého okolí. Mistrovství České republiky, které letos hostíme, je skvělou příležitostí ukázat také dalším hráčům, jaké máme hřiště. Věřím, že discgolf si vyzkouší také ti, kteří ho ještě nehráli, mistrovství může být dobrým impulsem pro to začít,“ říká starosta Krumlova Tomáš Třetina.

Moravský Krumlov - discgolf

Discgolfové hřiště v Krumlově patří k nejhezčím v České republice. Je umístěno v malebném zámeckém parku mezi stromy a jamky jsou uspořádány tak, aby hráči prošli celým parkem. Nápad na discgolfové hřiště se v Krumlově zrodil před dvěma lety. Kdokoliv si tam může přijít zahrát, a to buď s vlastními talíři, nebo je zde možnost půjčení. Hraje se ve čtyřech hlavních kategoriích – muži, junioři, ženy a dospělí nad čtyřicet let,“ říká Tomáš Striegler, který sám aktivně hraje. V širokém regionu je discgolfové hřiště v Krumlově jediné, další jsou až v Brně a ve Velkém Meziříčí.
Discgolf se hraje ve skupinách maximálně po pěti hráčích na jednu jamku. Je to gentlemanská hra, takže rozhodčími jsou sami hráči. „Pokud se hráči neshodnou, pravdu má většina.“ doplňuje Striegler. Discgolf vznikl v 70. letech v USA. Velmi populární je ve Skandinávii, v Německu a posledních několik let také v České republice.

discgolf - ilustrační

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.