Mistrovství České republiky v biketrialu 2015

Již tuto sobotu 25.dubna 2015 odstartuje seriál ČMF Mistrovství ČR v biketrialu 2015. Česká motocyklová federace je nositelem národní sportovní autority pro tento sport v ČR a tak i převzala záštitu nad celým seriálem 2015.

Jak již tradičně zahájí celý seriál závod v areálu technických sportů v Brně - Kníničkách. Pro letošní rok je připraveno devět závodů, které se pojedou jako seriál.

V letošním seriálu budou mít jezdci možnost bojovat v 11 ti různých kategoriích. Mistrovství ČR pojedou kat.ELITE a JUNIOR, Přebor ČR pak kat.SENIOR, MINIME, BENJAMIN, POUSSIN a FEMINA. Ani letos nebude chybět soutěž pro začínající jezdce a jezdce, kteří již nemají ambice a fyzičku bojovat v PČR a MČR. Pro tyto jezdce je připravena kat.Hobby modrá, zelená, bílá a růžová.

Místa a lokality, do kterých letošní seriál zavítá, doznaly některých změn. Jezdci se tak po delší době podívají opět k hradu Sion u Kutné Hory a na již v loňském roce poprvé jetou lokalitu Karlov pod Pradědem

V nejprestižnější kat.ELITE se o titul budou prát loňský vítěz Martin Kakáč, Vašek Kolář a rok odpočívající po zranění David Herka. Nelze zapomenout na zkušené jezdce bratry Procházkovi a Karla Bramboru, kteří také budou bojovat o příčky nejvyšší.

Českou reprezentaci v letošním roce čeká závod ME, který se pojede na konci května v Březové u Sokolova, která již v minulosti hostila významné evropské i světové podniky. Seriál Mistrovství světa doznal změn a oproti letům minulým se pojede v jedné lokalitě, kde pořadatel připraví dva až tři závody. Pro rok 2015 vyhrála pořadatelství katalánská Odena.

V průběhu sezóny pak zavítají na tři závody Evropského poháru.

Celý seriál je podpořen i partnery, kteří tento sport podporují již řadu let. V letošním seriálu to jsou firmy LIKO-S, a.s., Vema a.s., Pivovar Černá Hora, Prefa, ČMF, ÚAMK, Nadace sportující mládeže a další partneři, kteří podporují místní kluby při pořádání závodů a jejich další činnosti. Sportovní značka NewLine je partnerem reprezentace ČR.

Na závěr bych rád poděkoval právě všem partnerům, kteří nám pomáhají tento krásný sport zabezpečit pro letošní sezónu a všem jezdcům popřát mnoho úspěchů.

Tisková zpráva

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.